Poprzedni artykuł: Pupa Kim Kardashian to nie zasługa chirurga, a tego ćwiczenia? Jest wy... Następny artykuł: Schudła i wygląda jak modelka, ale... od pasa w dół nadal jest otyła....

Dzięki temu treningowi spalisz 800 kalorii na raz! A jest naprawdę przyjemny

Zajęcia Strong by Zumba sprawią, że w ciągu trzech miesięcy zmienisz się nie do poznania! Na czym polegają?

Kiedy w Polsce pojawiła się Zumba, kobiety dosłownie oszalały na jej punkcie. Sale treningowe, czy nawet sale gimnastyczne w małych miejscowościach, na każdych zajęciach pękały w szwach. Panie (ale równie panowie!) pokochały je przede wszystkim dlatego, że nawet startując z zerowego poziomu wytrenowania, i tak nie dostaje się zadyszki. Zumba dostarcza natomiast organizmowi sporą dawkę ruchu w rytm fajnej muzyki. W ciągu godziny licznik spalonych kalorii pokazuje zwykle około 450 kalorii, ale nie więcej. 

Zobacz także:Pupa Kim Kardashian to nie dzieło chirurga, a tego ćwiczenia? Jest bardzo skuteczne!

Ostatnio na horyzoncie pojawiły się ćwiczenia, które przypominają Zumbę wyłącznie z nazwy, ale pozwalają wypocić dwa razy więcej kalorii. Zajęcia Strong by Zumba już teraz są bardzo popularne za granicą, a w Polsce mogą zyskać taką samą sławę. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Na czym polega trening Strong by Zumba?

Strong by Zumba to zajęcia, w których muzyka nie jest jedynie tłem treningu, ale stanowi jego najważniejszy element. Najpierw tworzony jest zestaw ćwiczeń, a dopiero później do niego układa się muzykę, która odpowiednio dyktuje ich tempo. Każdy skłon, podskok czy przysiad mają odzwierciedlenie w dźwiękach. W treningach Strong by Zumba wykorzystywane są style między innymi EDM, hip-hop, house, drum i techno, które poprzez swoją rytmiczność odwracają uwagę od liczenia powtórzeń. Pomagają również osiągać wyższą intensywność, zaangażowanie oraz motywują do kolejnych ćwiczeń.

Zobacz także:Ci przystojniacy uprawiają nagą jogę. Ich zdjęcia przekonają cię do uprawiania tego sportu

Kombinacja wysokiej intensywności ćwiczeń siłowych i kardio z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała pomaga poprawić wydolność, koordynację i wytrzymałość. Zajęcia łączą trening siłowy, plyometryczny, funkcjonalny i kardio. Podczas zajęć zaangażowane są wszystkie partie ciała: ramiona, brzuch, pośladki i nogi, co pozwala na ukształtowanie smukłej sylwetki i wzmocnienie mięśni. Efektywność treningu zwiększają również ćwiczenia o wysokiej i zmiennej intensywności.

Trening STRONG by Zumba jest podzielony na cztery części, a każda z trzech pierwszych zaprojektowana jest tak, aby zapewnić maksymalne spalanie kalorii w jak najkrótszym czasie. Ostatnia część to ćwiczenia na podłodze, które mają za zadanie wzmocnić 29 mięśni posturalnych – mówi Ai Lee Syarief, STRONG by Zumba Lead Master Trainer.

Trening plyometryczny, czyli burpees, pajacyki i podskoki z podniesieniem kolan, przeplatają się z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie – wypadami, przysiadami oraz elementami sztuk walki, które odpowiadają za poprawę zwinności, mobilności i ogólnej koordynacji ruchowej. W czasie ćwiczeń STRONG by Zumba nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt, wykorzystywany jest jedynie ciężar własnego ciała oraz różne poziomy intensywności. Niezbędne są jedynie wygodne buty treningowe, ręcznik, woda oraz mata.

Efekty treningu Strong by Zumba

Już sam fakt, że podczas 60-minutowych zajęć uczestnicy mogą spalić nawet 800 kalorii jest zachęcający. Dlaczego tak się dzieje? Spalanie kalorii odbywa się nie tylko w czasie treningu STRONG by Zumba, ale również jeszcze na długo po nim. Poza tym badania przeprowadzone w 2012 r. przez dr Costasa Karageorghisa z Sheffield Hallam University wykazały, że połączenie treningu i muzyki pozwala na efektywniejsze wykorzystywanie energii przez ćwiczącego. Inne badania opublikowane przez magazyn "Scientific American" pokazują, że słuchanie ulubionych utworów podczas zajęć odwraca uwagę od zmęczenia, poprawia humor, zwiększa wytrzymałość, a nawet może przyspieszyć metabolizm. 

W celu ustalenia rezultatów treningu, przebadano 23 osoby, które uczęszczały na 60 minutowe zajęcia Strong by Zumba 3 razy w tygodniu przez 12 tygodni. Wyniki pokazały, że każdy z uczestników stracił średnio około 3,5 cm w talii oraz około 4,7 cm w obwodzie brzucha.                 

Strong by Zumba to trening, który dzięki zmiennej intensywności oraz rewelacyjnie połączonym ćwiczeniom kardio, pliometrycznym i siłowym pozwala spalić nawet do 800 kalorii podczas godzinnego treningu. Trening poprawia również kondycję, wysmukla sylwetkę oraz podnosi naszą sprawność ogólną. Ponadto Strong by Zumba wpływa pozytywnie na nasz umysł, a dzięki muzyce, która dodatkowo motywuje, zapominamy o nudzie i zniechęceniu podczas ćwiczeń – mówi Izabela Kin-Janda, Strong by Zumba Lead Master Trainer w Polsce.

Poniżej natomiast możecie zasmakować chociaż w niewielkiej części tego, jak wygląda trening Strong by Zumba. W serwisie YouTube znajduje się 20-minutowe demo zajęć. Trudno nam jednak powiedzieć, ile kalorii można w tak krótkim czasie spalić. Niemniej, warto spróbować i sprawdzić, czy chcemy inwestować w tego typu ćwiczenia.

Zdjęcie główne: Materiały prasowe

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 lutego 2019, 22:21

Zobacz także

Nasze propozycje