Poprzedni artykuł: Chcesz schudnąć? Połącz przyjemne z pożytecznym! Ten trening zapewni C... Następny artykuł: Blogerka fitness pokazała swój brzuch po porodzie. I zaczął się hejt.....

To najpopularniejsza dieta 2017 roku. Jedna z gwiazd schudła na niej 20 kg!

Fitness, , tagi: dieta, odchudzanie
Gwarantuje spektakularne efekty, ale nie wszyscy są jej zwolennikami. Gwiazdy chudną na niej jak szalone!

Spektakularna metamorfoza Karoliny Szostak sprawiła, że o diecie dr Ewy Dąbrowskiej znowu zrobiło się bardzo głośno. W 2017 roku była chyba najbardziej popularną dietą w Polsce. Ale nie tylko Karolina Szostak stosowała się do rad dr Dąbrowskiej.

Efekty stosowania diety dr Ewy Dąbrowskiej

Czy ta dieta działa? O tym chyba zbyt długo nie musimy pisać. Wystarczy spojrzeć na Karolinę Szostak, która już od roku chwali się na salonach piękną i szczupłą sylwetką.

Nie wiem, czy jestem trendsetterką postu dr Dąbrowskiej, czy raczej osobą, która uwierzyła, że jest on dla niej ostatnią deską ratunku. W każdym razie jestem zachwycona efektami. Ten post nie tylko odchudza, ale i robi remont w głowie – mówi "Party" Szostak.

Oczywiście nie osiągnęła tego bez wysiłku. Pierwsze dni na diecie dr Ewy Dąbrowskiej wymagają sporo wysiłku, a co dopiero wytrwanie w postanowieniu. Na poszczególnych etapach diety czeka nas naprawdę sporo wyrzeczeń

Na czym polega ta dieta? Tłumaczyłyśmy to w TYM artykule, ale dla przypomnienia: Przez kilka tygodni (najczęściej pięć) je się tylko wybrane warzywa i owoce, nie przekraczając dziennie 800 kcal, nie można pić wtedy też kawy, alkoholu ani herbaty, a jedynie wodę z dodatkiem np. imbiru lub cytryny.

Popularność diety dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta wcale nie powstała w tym roku. Znana jest już od naprawdę wielu lat. Kiedy Karolina Szostak napisała bestsellerową książkę o tym, jaką metamorfozę przeszła, na półki Empiku wróciły również książki o diecie dr Dąbrowskiej pisane w latach 90.! To dlatego, że początki postu warzywno-owocowego sięgają właśnie tamtych czasów. W 2009 roku został założony wątek na naszym wizażowym forum, gdzie pojawiło sporo wpisów na jej temat. Były zarówno te zachwalające post, jak i te, które potępiały stosowanie go. 

Anna Popek jest fanką postu dr Dąbrowskiej już od 15 lat. Dziennikarka od lat może się pochwalić świetną figurą. Regularnie odwiedza też ośrodek Dąbrowskiej w Gołubiu na Kaszubach. Po pierwszym turnusie Popek schudła 7 kilogramów i wyleczyła alergię, z którą nie mogli poradzić sobie inni lekarze.

Wtedy wiele osób podchodziło do niej z rezerwą. A potem sami przekonali się, że to działa. Zawsze jadę do Gołubia w przełomowych momentach życia. Post nauczył mnie trzymać się w ryzach, nie tylko w kwestii jedzenia. Czy hasło: "less is a new more" (mniej to nowe więcej) nie zaczyna być dzisiaj w cenie?  – wspomina w "Party" Popek.

Kto jeszcze chwali sobie ten niezwykły post? W naszej galerii znajdziecie jeszcze inne gwiazdy, które stosują dietę dr Dąbrowskiej.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 06:08

Zobacz także

Nasze propozycje