Poprzedni artykuł: Cztery ważne cele treningowe, które warto sobie wyznaczyć Następny artykuł: 5 skutecznych sposobów na przejedzenie

Jak kręcić hula-hop?

Fitness, , tagi: jak kręcić hula hop
W dzieciństwie wychodziło Ci to bez problemu, a kiedy teraz sięgasz po kółko, ciągle spada na ziemię? Zobaczcie, jak kręcić hula-hop!

hula-hop

Jak kręcić hula hop, żeby nie spadało?

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru kółka i jego ciężaru. Po postawieniu na ziemi powinno sięgać aż do dolnej linii żeber. Jeśli jednak jesteś szczupłej budowy ciała, hula hop powinno być nieco mniejsze.

Podobnie nie bez znaczenia pozostaje ciężar kółka. Zwykła, plastikowa zabawka często jest zbyt lekka. Im cięższe kółko, tym łatwiej nim kręcić.

Kręcenie hula-hop wymaga mniej wprawy, niż może się wydawać. Najważniejsza jest poprawna technika. Stań stabilnie na całych stopach, nogi utrzymując na szerokość bioder. Ruch nie powinien się odbywać po okręgu (zwykłe kręcenie bioder), gdyż wówczas nie uda Ci się utrzymać kółka. Powinnaś wykonywać lekkie ruchu biodrami w przód i w tył lub w lewo i w prawo. Dla utrzymania równowagi, ramiona możesz trzymać wyciągnięte do boku.

Nie zniechęcaj się szybko, a z całą pewnością wypracujesz swoją technikę i dojdziesz do wprawy.

Kręcenie hula-hop to dobre ćwiczenie na wyszczuplenie talii. Pamiętaj jednak, żeby na początku nie przesadzać z treningiem, gdyż przy kręceniu hula hop z obciążeniem na ciele mogą pojawić się siniaki.

Potraficie kręcić hula-hop?

Zdjęcie: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 01:00

Zobacz także

Nasze propozycje