Poprzedni artykuł: Fanki hejtowały za to Lewandowską, a teraz to samo robi Sara Boruc. Ją... Następny artykuł: Blogerkę oskarżono o retusz zdjęć. W odpowiedzi pokazała, co ciąża zro...

Jak rozpoznać, że masz nietolerancję glutenu? 5 najważniejszych objawów

Fitness, , tagi: choroba
Po występowaniu tych objawów najłatwiej rozpoznać, że chorujemy na nietolerancję glutenu, czyli celiakię. Jeśli je u siebie zauważyłaś, poproś lekarza o skierowanie na badania!

W ostatnich latach dużo mówi się o różnego rodzaju dietach, a przy okazji również o nietolerancjach pokarmowych. W niektórych przypadkach są tak silne, że powinny dać każdemu do myślenia... Zauważyłaś u siebie nieustający ból brzucha i problemy z wypróżnianiem?

Jak rozpoznać uczulenie na gluten?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy nieprzyjemne dolegliwości pojawiają się po spożyciu produktów zbożowych. Jeśli chwilę po posiłku nasz organizm wyraźnie zaczyna protestować, może to oznaczać, że jesteśmy uczulone na gluten. Celiakii towarzyszy także uczucie ciężkości, przepełnienia, a przez to także niechęci do spożywania kolejnego posiłku. 

To znak, że należy bardzo ograniczyć spożywanie dań zawierających gluten lub nawet całkowicie wykluczyć je z diety. Pomogą nam w tym przede wszystkim badania, na podstawie których można określić stopień alergii. Zmiany w jadłospisie warto wprowadzić wtedy, kiedy odpowiednią diagnozę postawi lekarz, a dietetyk ułoży plan żywienia. 

Mimo że na nietolerancję glutenu choruje niewielki procent społeczeństwa, wciąż wiele z nich nie ma pojęcia o swojej dolegliwości. Zajrzyjcie do naszej galerii i sprawdźcie, czy nie macie objawów celiakii.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 11:03

Zobacz także

Nasze propozycje