Poprzedni artykuł: Batony Anny Lewandowskiej w Lidlu! Zapłacicie tyle za przekąskę? Następny artykuł: Nienawidzisz przysiadów i pompek? Te ćwiczenia pomogą ci schudnąć bez...

Chcesz schudnąć w Nowym Roku? Uważaj na te tabletki odchudzające! Niszczą organizm!

Fitness, , tagi: odchudzanie, suplementy diety
Tabletki odchudzające wydają się być wyjątkowo prostym sposobem na zrzucenie kilku kilogramów. Gorzej gdy się od nich uzależnimy...

Tabletki oczyszczające organizm, herbatki odchudzające, suplementy diety - to pierwsze, co przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o tym, jak schudnąć po Świętach. Nic dziwnego - nie wymaga to od nas wysiłku fizycznego (i czasu!), a niektórym wydaje się, że dzięki pigułkom nie muszą też zmienić diety.

Zobacz także: Dieta baby food wraca! Ale czy naprawdę pomaga zdrowo schudnąć?

Ale o ile ziołowe napary nie zrobić nam krzywdy, o tyle tabletki odchudzające już tak. Zwłaszcza, że można się od nich po prostu uzależnić, a to spowoduje nieodwracalne zmiany w naszym organizmie. Boleśnie przekonała się o tym modelka, Helen Hine.

Przedawkowanie suplementów diety

Angielska modelka, Helen Hine, w najgorszy z możliwych sposobów przekonała się o tym, że tabletki odchudzające mogą zaszkodzić zamiast pomóc. Przez lata szukała sposobu na to, aby schudnąć i utrzymać nienaganną figurę. Wymagała tego jej praca. Wreszcie zaczęła stosować tabletki odchudzające. W wieku 32-lat uzależniła się od nich i przez siedem lat nie potrafiła zerwać z tym nałogiem. 

Pigułki, które stosowała, podnosiły sztucznie temperaturę ciała. Efekt był bardzo podobny do tego, który udaje nam się uzyskać podczas zwykłego wysiłku fizycznego. Rozgrzewanie ciała w ten sposób oczywiście było skuteczne tylko przez pewien czas. Modelka traciła wagę, ale nie dlatego, że spalała tluszcz, lecz dlatego że pigułki prowadziły do wypłukiwania nadmiaru wody z nerek. Ryzyko odwodnienia było bardzo wysokie, ale mimo to modelka nic sobie z tego nie robiła.

Jak pigułki odchudzające wpływają na zdrowie?

Coraz większa liczba branych tabletek powodowała u Helen stany lękowe, zmęczenie oraz nieprzyjemne zawroty głowy. W ciągu siedmiu lat modelka trafiła co najmniej 10 razy do szpitala. Za każdym razem zgłaszała się z innym problemem.

Zobacz także: Dieta Śpiącej Królewny kusi efektami, ale wyniszcza organizm... Na czym polega?

Raz pojawiła się na ostrym dyżurze ze względu na przyspieszony rytm serca. Liczba uderzeń serca na minutę sięgnęła wówczas 280, podczas gdy norma to 60-100. Musiała również poddać się leczeniu, bo w jej nerkach zalegały kamienie. Te wszystkie kłopoty pojawiły się najprawdopodobniej z powodu nadmiaru kofeiny oraz efedryny, które są jednymi z podstawowych składników suplementów diety.

W 2010 roku Helen urodziła pierwsze dziecko, ale nawet wtedy nie zrezygnowała z brania tabletek odchudzających. Z nałogiem udało jej się zerwać dopiero w 2013 roku. Mimo to do dzisiaj jej organizm każdego dnia buntuje się. W programie "Channel 5" przyznała, że od czterech lat pluje rano krwią. Lekarzom trudno ustalić, co jest tego bezpośrednią przyczyną, ale nie wykluczają, że może to być związane z tabletkami odchudzającymi.

Widziałam, że specjaliści nie za bardzo wiedzą, na czym polega mój problem. Czasem czuję, że stan zapalny na wewnętrznych ścianach mojego żołądka mógł spowodować szereg innych problemów. Teraz wiem, że aby wyglądać zdrowo, nie wystarczy wrzucić sobie do gardła pigułki - powiedziała Hine.

Dopiero teraz Helen zrozumiała, jaką krzywdę sobie wyrządziła. Niestety efektów ubocznych nie da się cofnąć. Jej historia powinna być przestrogą dla wszystkich kobiet, które traktują pigułki odchudzające jako cudowny sposób na schudnięcie.

Suplementy diety to świetne rozwiązanie dla osób, które są przede wszystkim aktywne i zdrowe. Ich działanie jest czysto profilaktyczne oraz doraźne, bo uzupełniają organizm o brakujące substancje odżywcze. Jeszcze jedną zaletą brania suplementów jest to, że możemy je dostosować nie tylko do naszych potrzeb zdrowotnych, ale też tych związanych z urodą

Trzeba jednak pamiętać, że suplementy nie leczą żadnych chorób (zapobiegają im), ani też nie zastępują wysiłku fizycznego. Łykane w zbyt dużej, niekontrolowanej ilości, mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Nigdy też nie wolno przyjmować pigułek odchudzających, kupionych w Internecie.

Zdjęcie główne: Facebook.com/helen.hine.5

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 05:24

Zobacz także

Nasze propozycje