Poprzedni artykuł: ‘Chlałem wino, butelka za butelką’ - Qczaj szczerze o swojej przeszłoś... Następny artykuł: Oto posiadaczki najpiękniejszych pośladków w sieci! Nie zawsze tak wyg...

Przez takie jedzenie Julia Wieniawa puchła i... miała plamy na skórze. Co musiała wykluczyć z diety?

Fitness, , tagi: Julia Wieniawa, dieta gwiazdy
Julia Wieniawa przyznała, że w ostatnim czasie nie wyglądała najlepiej - puchła, a na jej ciele pojawiły się plamy. Co jej się stało?

Alergie i nietolerancje pokarmowe stały się ostatnio bardzo "modne" wśród gwiazd. Najczęściej wspominają oczywiście o glutenie, który uważany jest za największą zarazę ostatnich lat. Niedawno również Julia Wieniawa wyznała, że mieszanina białek roślinnych występujących w ziarnach zbóż ewidentnie jej szkodzi. Podobno przez jedzenie pizzy miała nawet małą depresję...

Julia Wieniawa opowiada o glutenie

Figura Julii Wieniawy to dla wielu osób nie lada zagadka. Młoda gwiazda rzadko chwali się na Instagramie zdjęciami jedzenia i wiadomo jedynie, że chodzi na siłownię. Rzeźbi ciało pod okiem trenera personalnego, który również podpowiada jej, co powinna, a czego nie powinna jeść. Ściśle określona dieta (której jeszcze nigdy nie zdradziła) uległa jednak w ostatnim czasie radykalnej zmianie.

W rozmowie z "Faktem" aktorka wyjawiła, że na jeden miesiąc postanowiła przeorganizować menu i przyjąć inny, bardziej restrykcyjny sposób żywienia.

Moja trenerka zachęciła mnie jakiś czas temu, żeby wyeliminować gluten na miesiąc i zobaczyć, jak będę się czuła. I jak potem zjadłam pizzę, to miałam małą depresję. Nie wiedziałam, o co mi chodzi! - zdradza Julia Wieniawa w rozmowie z "Faktem".

Jak nietrudno się domyślić, na 30 dni porzuciła wszystkie produkty zawierające gluten. I mimo że już po kilku dniach czuła się lepiej, taki eksperyment nie do końca pochwalają lekarze. Dlaczego?

Bo jeżeli odzwyczajamy organizm od jedzenia glutenu, nie mając cieliakii, nie przyniesie to nam korzyści, a wręcz może zaszkodzić. W końcu od diagnozowania tego typu problemów są lekarze. A jak powiedziała Julia Wieniawa w rozmowie z "Faktem", u niej jeszcze nietolerancji glutenu nikt oficjalnie nie stwierdził.

Jeszcze co prawda tego nie sprawdziłam, ale jestem przekonana, że tak właśnie jest. Gdy zjem coś, co zawiera gluten, to robią mi się na skórze plamki, które mnie swędzą i bolą. Psuje mi się też humor. Bo jelita to podobno drugi mózg! Prawidłowa dieta potrafi zdziałać cuda - mówi Julia Wieniawa.

Mamy jednak nadzieję, że Julia niebawem uda się na profesjonalne badania, które jasno wykażą czy powinna stosować dietę bezglutenową, czy nie.

Zdjęcie główne: Instagram.com/juliawieniawa

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 maja 2019, 17:38

Zobacz także

Nasze propozycje