Poprzedni artykuł: Anna Lewandowska promuje swoją własną dietę. Jest dość… nietypowa. Spr... Następny artykuł: 10 rzeczy, które przekonają Cię do biegania!

Już oficjalnie: jedzenie owoców i warzyw czyni nas szczęśliwszymi

Po zjedzeniu porcji owoców czy warzywnej sałatki macie lepsze samopoczucie? A zatem czujecie się dokładnie tak, jak powinnyście. Według najnowszych badań opublikowanych w „Science News Journal” dieta bogata w warzywa i owoce wpływa także na nasze zdrowie psychiczne.

Nie od dziś wiemy, że warzywa i owoce dzięki swoim składnikom odżywczym obniżają ryzyko poważnych chorób. Teraz jednak wykazano, że mają one na nas jeszcze bardziej pozytywny wpływ niż się wcześniej wydawało. Badacze z Uniwersytetu w Warwick dowiedli, że bogata w nie dieta czyni nas szczęśliwszymi.

Czytaj też:  Najlepsze maseczki do twarzy na lato z KWC


Badania przeprowadzone na 12 tys. losowo wybranych osobach wykazały, że zwiększenie spożycia owoców i warzyw do ośmiu porcji dziennie daje duże korzyści psychologiczne. Efekty zaczęły być dostrzegalne w ciągu dwóch lat od zmiany diety, a zatem znacznie szybciej niż inne pozytywne skutki (np. ochrona przed rakiem czy niższe ryzyko zawału serca) takiego sposobu odżywiania.

Czytaj też:  Anna Lewandowska – przepis na koktajl, który poprawia urodę

Okazało się, że dieta może nas uszczęśliwić na takim samym poziomie, jak podjęcie pracy po długim okresie bezrobocia. Naukowcy wzięli pod uwagę oczywiście również takie czynniki, jak sytuacja osobista oraz zmiany dochodów. Po długich analizach doszli do wniosku, że na zadowolenie z życia przebadanych osób wpłynęła właśnie zmiana nawyków żywieniowych.

Obserwacja przeprowadzona przez Uniwersytet w Warwick może mieć związek z innymi, prowadzonymi aktualnie badaniami nad antyoksydantami, które wskazują na związek między optymizmem a poziomem karotenoidów we krwi. Innymi słowy, następnym razem, kiedy dopadnie nas chandra, przygotujmy sobie frytki z batatów. Działa! Przetestowane osobiście.

Czytaj też:  Anna Lewandowska – przepis na koktajl, który poprawia urodę

A może skusicie się też na kosmetyki owoców? Zobaczcie, które polecają Wizażanki

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:34

Zobacz także

Nasze propozycje