Poprzedni artykuł: Doda zdradziła sekrety swojej diety. "Uwielbiam smak mięsa, natomiast.... Następny artykuł: Ta czterdziestolatka wygląda lepiej niż dwadzieścia lat temu!

Ta kobieta schudła jedząc więcej! Jak to zrobiła?

Fitness, , tagi: dieta
Danica Dedic zmniejszyła procentową ilość tłuszczu w swoim organizmie rezygnując z restrykcyjnej diety. Chociaż nie żałuje sobie czekolady, makaronu i żółtego sera, wygląda lepiej niż kiedy ich sobie odmawiała.

Rok temu Danica Dedic przeżyła poważny kryzys. Po latach pilnowania diety i katorżniczych treningach poczuła, że źle się czuje i jest niezadowolona ze swojego wyglądu. Na dodatek, przytłoczona kłopotami osobistymi, pocieszenia coraz częściej szukała w jedzeniu, sięgając po niezdrowe przekąski. W efekcie zaczęła tyć. W czerwcu 2018 zapragnęła zmienić swoje życie i... zaczęła jeść sześć posiłków dziennie. W ciągu roku, regularnie ćwicząc i spożywając około 3000 kalorii dziennie, Danica schudła, wysmuklała i pozbyła się większości cellulitu.

Zobacz także: Płaski brzuch do lata bez wyrzeczeń? Z dietą CRAM to gwarantowane! Na czym polega?

Czy można schudnąć jedząc więcej?

Zanim zmieniła swój sposób odżywiania, Danica stosowała się do uwielbianej przez gwiazdy restrykcyjnej diety z jednym lub dwoma dniami nieograniczonego obżarstwa. W tygodniu ograniczała węglowodany, unikała nabiału, zastępowała posiłki proteinowymi koktajlami... Za to w weekend pozwalała sobie na frytki i burgery. Z problemami "radziła sobie" wyjadając Nutellę łyżką prosto ze słoika. Tak było do czasu, kiedy trafiła na konto na Instagramie należące do Jade Spooner i Amal Wakim - dwie przyjaciółki, które stworzyły alternatywny program odżywiania w oparciu o badania dotyczące tak zwanej adaptacji metabolicznej.

Zgodnie z teorią adaptacji metabolicznej, przedłużająca się restrykcyjna dieta polegająca na dostarczaniu organizmowi mniejszej ilości kalorii powoduje spowolnienie metabolizmu i - z czasem - zamiast prowadzić do dalszego chudnięcia, wręcz utrudnia zrzucenie wagi. Dlatego właśnie Spooner i Wakim zalecają swoim klientom łączenie regularnych ćwiczeń fizycznych z prawie nieograniczoną przyjemnością czerpaną z jedzenia. Stosując się do ich zaleceń, Danica Dedic, zamiast się głodzić, zaczęła przygotowywać sobie zdrowe, smaczne i wysokokaloryczne posiłki. Na jej talerzu zobaczymy lasagne pokrytą rozpuszczonym żółtym serem, pieczone ziemniaki i burgery. A do swojej ulubionej owsianki Dedic lubi dodać wiórki kokosowe, fistaszki, polewę karmelową lub po prostu duży kawałek czekolady Toblerone.

Regularnie ćwicząc oraz jedząc codziennie sześć posiłków i przyjmując razem około 3000 kalorii, Danica zmniejszała procentową zawartość tłuszczu w swoim organizmie z 28 procent do 14 procent. Z jej pośladków i ud prawie całkowicie zniknął pokrywający je wcześniej cellulit. Dedic nie je wszystkiego - kontroluje zarówno ilość, jak i kaloryczność swoich posiłków. Zrezygnowała też z picia alkoholu.

Patrząc na figurę i jej apetycznie wyglądające posiłki też mamy ochotę "rozpędzić" sobie metabolizm więcej ćwicząc i... więcej jedząc. ;-)

A wy co myślicie o metamorfozie Australijki?

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 sierpnia 2020, 00:53

Nasze propozycje