Poprzedni artykuł: Schudła 205 kg w dwa lata. Tak spektakularnej metamorfozy jeszcze nie... Następny artykuł: Przyspiesza metabolizm i sprawia, że już po 3 dniach znika wystający b...

Przez dwa lata przytyła 45 kg mimo że jadła 1000 kcal dziennie. Dlaczego? Diagnoza była szokująca...

Fitness, , tagi: odchudzanie
Lizzie Deniston-Ward od zawsze należała do szczupłych i dość wysportowanych osób. Ale kiedy w ciągu zaledwie dwóch lat z 57 kg przytyła do 102 kg, poważnie ją to zaniepokoiło...

Lizzie Deniston-Ward zaczęła przybierać na wadze w grudniu 2013 roku. Wtedy lekarze powiedzieli jej, że to metabolizm zaczął zwalniać i powinna jeść zdrowiej i ćwiczyć. Katowała się więc przeróżnymi dietami. Jadła 1000 kalorii dziennie i regularnie uprawiała sport. To jednak wcale nie pomagało. Po dwóch latach walki nosiła już ubrania o 10 rozmiarów większe. 

Na ciele zaczęły pojawiać się pierwsze rozstępy. Nastolatce zaczęły też dokuczać bóle kręgosłupa, które nigdy wcześniej się nie zdarzały.

Żaden lekarz niestety nie wierzył dziewczynie. Wszyscy sądzili, że kłamie, że tak naprawdę podjada i w dodatku nie chce się do tego przyznać.

Na początku wierzyłam lekarzom, ale z biegiem czasu zaczęłam myśleć, że coś jest nie tak, bo przecież zawsze byłam szczupła. Kiedy przytyłam pierwsze siedem kilogramów, moi przyjaciele powiedzieli, że wyglądam bardzo zdrowo. I rzeczywiście nie martwiłam się tym za bardzo, mimo że nie jadłam wiele. Ale moja mama zaczęła się martwić, ponieważ regularnie przybierałam na wadze, a nawet w okresie dorastania taka sytuacja nie miała miejsca - zdradziła serwisowi dailymail.com Lizzie

Obawiając się najgorszego, Lizzie postanowiła wykonać badania na własną rękę. Zaczęła szukać w internecie historii ludzi, którzy mieli podobne objawy. To skłoniło ją do wykonana rezonansu magnetycznego. Diagnoza była wręcz szokująca...

Na co chorowała Lizzie Deniston-Ward?

Lizzie podejrzewała, że choruje na Zespół Cushinga. Prześwietlenie tylko to potwierdziło. Na zdjęciu wyraźnie było widać, że dziewczyna ma guza przysadki mózgowej wielkości czterech milimetrów.

Narośl uciskała przysadkę, co wywoływało nadmierną produkcję kortyzolu. To doprowadziło do zaburzenia równowagi hormonalnej, czego efektem było odkładanie przez organizm nadprogramowych ilości tkanki tłuszczowej oraz tycie. Zespół Cushinga powoduje dodatkowo rozrzedzenie skóry, rozstępy, słabość mięśni lub kości oraz zmniejszenie libido

Po tym jak odkryłam, że to guz, naprawdę mi ulżyło. Cieszyłam się, że miałam rację i mogę to leczyć. Moi przyjaciele twierdzili, że oszalałam, bo cały czas powtarzałam, że przytyłam przez guza w mojej głowie. Kiedy dowiedziałam się, że jednak muszę poczekać na operację byłam załamana, bo naprawdę nie chciałam już tyć - dodała Lizzie.

Guz mógł nawet zabić 16-letnią wówczas Lizzie, ale na szczęście okazało się, że nie jest złośliwy. Dziewczyna przeszła operację, po której natychmiast zaczęła tracić na wadze. Lekarze powiedzieli Lizzie, że gdyby w ciągu dwóch kolejnych lat nie udało się wykryć guza, prawdopodobnie by umarła. Teraz bierze specjalne leki, aby ustabilizować hormony.

W ciągu zaledwie miesiąca udało jej się zrzucić 10 kg

Ale to nie jedyna historia, w której okazuje się, że przyrost masy ciała może oznaczać groźną chorobę...

Niebezpieczna endometrioza

Culumi Nakada miesiącami walczyła z dużym brzuszkiem. Ten odstawał mimo że jako zawodowa modelka zawsze dbała o figurę - zdrowo się odżywiała i ćwiczyła. 

Moje miesiączki były nieregularne, więc chodziłam do ginekologa, ale nigdy nie wykonano mi badania USG. Tym razem pomyślałam, że wszystko musi być dokładnie sprawdzone - opowiadała Calumi.

Okazało się, że modelka cierpi na endometriozę. USG wykazało, że ma duże torbiele jajnika. Ich średnica wynosiła aż 13 centymetrów! Przypominamy, że endometrioza to choroba, w której fragmenty błony śluzowej macicy pojawiąja się poza jamą macicy. Kiedy się od niej oderwą i dostaną do jajników, mogą powodować powstawanie torbieli. Pęknięcie takiej cysty może być bardzo niebezpieczne.

Lekarze natychmiast usunęli torbiele Calumi Nakada i już 5 dni po zabiegu opuściła szpital. Operacja została przeprowadzona w ostatnim momencie i to właśnie dzięku temu kobieta będzie mogła w przyszłości starać się o dzieci.

Zdjęcie główne: Facebook

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 18:42

Zobacz także

Nasze propozycje