Poprzedni artykuł: Co jada Kim Kardashian? Gwiazda zdradziła, jak radzi sobie z apetytem... Następny artykuł: Nieważne co jesz, ważne jak jesz? Blogerka ujawnia, jak odzyskała płas...

Kolejna gwiazda komentuje wagę Dominiki Gwit: 'Tu nie chodzi o estetykę'

Fitness, , tagi: dominika gwit
Mariola Bojarska-Ferenc nie zostawiła na Dominice Gwit suchej nitki. Wytknęła jej nadwagę i promowanie otyłości.

Figura Dominiki Gwit już od dłuższego czasu jest tematem publicznych dyskusji. Temat odżył niedługo po tym, jak aktorka ogłosiła, że chce prowadzić warsztaty modowe dla otyłych kobiet. Internauci zaczęli wówczas zarzucać jej, że promuje otyłość.

Redakcja Pomponik.pl postanowiła zapytać jedną ze znanych polskich trenerek o to, co uważa na ten temat. I jak nietrudno się domyślić, komentarz nie był zbyt pochlebny.

Mariola Bojarska-Ferenc krytykuje Dominikę Gwit

Ostatnio Dominika Gwit powiedziała w wywiadzie dla "Twojego Imperium", że jest najszczęśliwszą kobietą pod słońcem i czuje się tak samo piękna, jak i kochana w rozmiarze XL. Zapewniła przy tym, że nie ma ani siły, ani ochoty walczyć o mniejszy rozmiar, ale już raz dieta ją omamiła, czego teraz bardzo żałuje.

Oczywiście otyłość jest chorobą i raz na jakiś czas warto dla zdrowia zrzucić kilka kilogramów. Ale po jakimś czasie one i tak będą wracać. Takie już jest życie - zdradziła w wywiadzie Dominika Gwit.

Dominika Gwit / fot. ONS

Propagatorka aktywnego wypoczynku i zdrowego odżywiania, trenerka Mariola Bojarska-Ferenc, ma w temacie wyglądu Dominiki Gwit sporo do powiedzenia. W rozmowie z redakcją Pomponik.pl powiedziała, że nie popiera mówienia, że otyłość jest w porządku. Niestety nie zostawiła na aktorce (o której mówiła Dominika "Gwint" a nie Gwit) suchej nitki.

Świetnie, że Dominika czuje się z tym dobrze, bo istnieją takie teorie, że najpierw trzeba siebie zaakceptować, aby móc w sobie coś zmienić. Ale ja bym nie epatowała aż tak, że ta otyłość jest fajna. Pamiętajmy, że tutaj nie mówimy w ogóle o estetyce. To, czy komuś się podoba Dominika Gwint, czy nie, to jest odrębna sprawa. My mówimy tutaj w kontekście zdrowia, że otyłość niesie ze sobą mnóstwo problemów - powiedziała Mariola Bojarska-Ferenc.

Dalej Bojarska-Ferenc wyliczała, co może dziać się ze zdrowiem u osoby otyłej. Wspomniała o problemach ze stawami, z kręgosłupem, ze wzrokiem, z sercem, z cukrzycą i z koncentracją. U mężczyzn są to również problemy z potencją. Trenerka tłumaczyła też, że otyłość zwiększa również możliwość zachorowania na różnego rodzaju nowotwór.

Jeśli mówimy o nadwadze albo komuś wytykamy tę nadwagę delikatnie, to nie dlatego, że chcemy komuś zrobić przykrość. Robimy to dlatego, że chcemy zadbać o zdrowie tej osoby. Jeśli ktoś nie chce żyć długo, niech sobie robi, co chce. Każdy jest odpowiedzialny za swoje życie - dodała Mariola Bojarska-Ferenc.

Bojarska-Ferenc spopularyzowała w Polsce callanetics, pilates, wellness, zumbę, body ballance i jogę fit, więc ma całkiem sporą wiedzę na temat zarówno ruchu, jak i odżywiania. Na koniec rozmowy dodała, że ma nadzieję, że "do Dominiki dotrze, że zdrowie jest ważniejsze, niż zwykła przyjemność".

Mariola Bojarska-Ferenc

Mariola Bojarska-Ferenc / fot. ONS

Zobacz także: Bloger porównał ceny w niemieckim i polskim Rossmannie. Różnice są szokująco duże...

Dominika zazwyczaj dość szybko reaguje na tego typu komentarze, więc możemy się tylko domyślać, że niedługo odpowie na tę "zaczepkę". Warto tutaj również zaznaczyć, że Mariola Bojarska-Ferenc ma również na koncie krytykowanie gwiazdy znacznie większego kalibru. Miała spore zastrzeżenia zarówno do treningów, jak i do zaleceń żywieniowych najpopularniejszych trenerek - Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej

Jednak w przypadku Dominiki możemy spokojnie uznać, że słowa Bojarskiej-Ferenc są podyktowane troską o zdrowie aktorki. A wy jak myślicie?

Zdjęcie główne: Ons.pl

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2019, 22:44

Zobacz także

Nasze propozycje