Poprzedni artykuł: Stworzył dietę, którą stosowała nawet Victoria Beckham. A teraz trafi... Następny artykuł: Ta dziewczyna nie znosiła ćwiczeń! Co więc pomogło jej schudnąć i to a...

To wcale nie ciąża ani otyłość! Co się stało z tym brzuchem? Przyczyna... leczy z kompleksów!

Fitness, , tagi: brzuch, instagram, blogerka, blogerka fitness
Pomimo wytrwałych ćwiczeń i diety wciąż nie jesteś zadowolona z wyglądu swojego brzucha? Ta blogerka udowadnia, że to całkowicie... normalne!

Droga do wymarzonego, płaskiego brzucha bywa długa i trudna. Zdjęcia wytrenowanych ciał prezentowane przez trenerki na Instagramie z jednej strony mogą być motywacją, z drugiej - wzbudzać zazdrość i zniechęcenie. Szczególnie, gdy pomimo usilnych starań wciąż nie jesteśmy zadowolone z efektów. Pewna blogerka postanowiła pokazać, że myśląc w ten sposób jesteśmy... w poważnym błędzie :)

Lucy Baker jest entuzjastką fitnessu i zdrowego odżywiania - patrząc na większość jej zdjęć na Instagramie trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości. Wyjątkiem jest post, w którym blogerka zamieściła zestawienie dwóch fotografii - na jednej pokazuje płaski, umięśniony brzuch, który na drugim zdjęciu wygląda... zupełnie inaczej. Jest wystające i wyraźnie wzdęty. O co chodzi?

To wcale nie są zdjęcia z cyklu "przed i po metamorfozie" - jak przyznała Lucy, fotografie pokazują różnicę, jaka zaszła w jej ciele w ciągu zaledwie kilku dni. Wydatny brzuszek jest efektem stresu i... "normalnego", pozbawionego większej kontroli jedzenia. Blogerka miała gorsze dni, więc pozwoliła sobie na odpoczynek od diety - jadła to, na co miała ochotę. Tak, jak robi to większość z nas na co dzień. Okazuje się, że to plus stres wystarczyło, by jej brzuch diametralnie się zmienił. Różnica jest uderzająca - same zobaczcie:

Wbrew temu, co można by sobie pomyśleć, ten post wcale nie ma być przestrogą - wręcz przeciwnie! Lucy postanowiła pokazać, że nawet wytrenowane ciało nie zawsze wygląda idealnie - każdemu trafiają się gorsze dni i absolutnie nie jest to powód, by wpadać w rozpacz i tracić motywację. Nawet tak intensywnie ćwiczące osoby, jak ona, zasługują czasem na "przerwę" i nie ma w tym nic złego. Z drugiej strony zdjęcia blogerki pokazują też, jak duża zmiana może zajść w wyglądzie ciała w zaledwie kilka dni - to dowód na to, że codzienne analizowanie swojego wyglądu w lustrze i doszukiwanie się mankamentów nie ma żadnego sensu :)

Fanki Lucy zareagowały na jej post z entuzjazmem - pod wpisem nie brak podziękowań za dostarczenie motywacji do dalszego dbania o siebie. Coś w tym jest - naszym zdaniem tego typu fotografie mogą nie tylko leczyć z kompleksów, ale też uczyć zdrowego podejście do swojego ciała i wyglądu. Warto zdawać sobie sprawę, że niezależnie od diety i treningu, po prostu nie ma możliwości, by zawsze i codziennie wyglądać tak samo perfekcyjnie - pamiętajmy o tym, zanim następnym razem zaczniemy narzekać.

Zobacz też: To zdjęcie wywołało burzę w sieci. Ale reakcja kobiet jest jeszcze bardziej zaskakująca

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 02:54

Zobacz także

Nasze propozycje