Poprzedni artykuł: Chcesz schudnąć w Nowym Roku? Uważaj na te tabletki odchudzające! Nisz... Następny artykuł: Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska nie przekonały was do ćwiczeń? Ten...

Nienawidzisz przysiadów i pompek? Te ćwiczenia pomogą ci schudnąć bez wysiłku!

Fitness, , tagi: odchudzanie, trening
Był już szał na trampoliny i zumbę. Teraz przyszedł czas na nowy superodchudzający trening, który oszczędza... wysiłku. Poznaj bungee fitness!

Słyszałaś już o bungee fitness? Jeśli na twojej noworoczną liście postanowień jest tradycyjnie „schudnąć", to bungee fitness jest treningiem, który nie znudzi cię po kilku razach. I jest skuteczny pomimo tego, że prawdopodobnie nie uronisz nawet kropelki potu :).

Bungee fitness w Polsce

Trening na trampolinach był czymś rewolucyjnym. Pomagał wypracować ciało marzeń, a jednocześniej był świetną zabawą. Podobnie sprawa wyglądała na zajęciach z zumby. Zainteresowanie nimi nadal rośnie, bo te zajęcia nie są monotonne. Teraz jednak ich popularność może przyćmić zupełni inny trening. Daje równie spektakularne efekty i oszczędza wysiłku.

Zobacz także: Odchudzanie przez... kąpanie? To skuteczniejsze niż jazda na rowerze!

To chyba jeden z najprzyjemniejszych treningów, jaki znamy, który pozwala nam jednocześnie spalić zbędne kalorie. Zajęcia są prowadzone w połączeniu z treningiem interwałowym, funkcjonalnym lub Bungee Dance.

Zobaczcie, jak wyglądają zajęcia z bungee fitness:

Efekty Bunge fitness

Na bungee fitness może pójść każdy, ale to ćwiczenia szczególnie dla tych osób, których kręgosłup jest zmęczony pracą za biurkiem. Trening na elastycznych linach skutecznie go odciąży i pozwoli odpocząć. Ulgę poczują również stawy osób otyłych lub z nadwagą. Sprzęt może utrzymać osobę o wadze maksymalnie 230 kg. Liny pozwalają na zrobienie ćwiczeń, których wykonanie było w ogóle niemożliwe lub sprawiało ogromne trudności. Pompki oraz przysiady na Bungee fitness staną się przyjemnością, a nie przykrą koniecznością. 

Zobacz także: 6 mitów, w które musisz przestać wierzyć, jeśli chcesz schudnąć

Sprzęt Bungee Fitness to przede wszystkim elastyczna lina i uprząż. Jak w ogóle wygląda taki trening? Zajęcia nie wymagają od nas ani szczególnych umiejętności, ani własnego sprzętu, czy też merytorycznego przygotowania. Jedyne, co musimy ze sobą zabrać, to przylegający do ciała strój treningowy. Podwieszone na suficie liny bungee unoszą ciało w powietrzu i sprawiają, że czujemy się lekkie jak piórko.

Same ćwiczenia pod względem efektów przypominają w pewnym stopniu te, które możemy uzyskać dzięki bieganiu. Wszystko dlatego, że Bungee fitness angażuje wszystkie partie mięśni - szczególnie te głębokie. Doczepione do pasa liny pomagają nam wykonać zaplanowaną przez prowadzącego sekwencję ćwiczeń. Zawsze jednak pracuje gorset mięśniowy stabilizujący kręgosłup

Może więc tym razem zrealizujesz noworoczne postanowienie o szczuplejszej sylwetce?:)

Zdjęcie główne: Instagram.com/bungee_fitness_od

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 23:37

Zobacz także

Nasze propozycje