Poprzedni artykuł: Jesteś na diecie, ale nie chudniesz? To może być wina tego pozornie zd... Następny artykuł: Dzięki tej małej zmianie możesz chudnąć dwa razy szybciej! Wystarczy,...

Ta dziewczyna była najgrubszą nastolatką na świecie. W rok zmieniła się nie do poznania! Przytyła, czy...

Fitness, , tagi: skuteczna dieta
Dayana Camacho w wieku zaledwie 15 lat ważyła blisko 200 kilogramów! Zobaczcie jej spektakularną metamorfozę.

Dayana Camacho pochodzi z Meksyku. Rok temu została uznana za najgruszbą nastolatkę na świecie. Choć miała zaledwie 14 lat, jej waga nie mieściła się w normach nawet dorosłego człowieka. Ważyła bowiem 196 kilogramów! Jej przypadek doskonale obrazuje niepokojąco powiększającą się ilość otyłych nastolatków w Meksyku. Dotkniętych nią jest ok. 35% młodzieży. 

Polecamy:  Jesteś na diecie, ale nie chudniesz? To może być wina tego pozornie zdrowego składnika...

Przyczyny nadwagi

Dziewczyna doprowadziła się do tego stanu przez spożywanie niezdrowego jedzenia oraz braku aktywności fizycznej. Jej skrajna otyłość zaczęła przerażać jej matkę. Dayana miała trudności m.in. z oddychaniem, poruszaniem się, a problem stanowiło choćby zawiązanie butów.. To właśnie matka zaczęła szukać pomocy u specjalistów.

Polecamy:  10 kg w 10 dni? Ta kontrowersyjna dieta kusi szybkimi efektami, ale...

Lekarze postanowili, że najlepszym rozwiązaniem będzie operacja zmniejszenia żołądka. Dziewczyna musiała zrezygnować też z niezdrowych przekąsek i skupić się na aktywności fizycznej.

Efekty zmniejszenia żołądka

Dayana przestała się objadać, dzięki czemu w ciągu zaledwie 9 miesięcy udało jej się schudnąć 90 kilogramów. Docenia, jak bardzo zmieniło się jej życie. Jak przystało na nastolatkę, cieszy ją m.in. większy wybór ubrań:) Chciała na 15. urodziny założyć modne buty czy sukienkę. Cieszy ją także brak problemów z oddychaniem i fakt, że już nie męczy się tak szybko.
Dziewczyna nie ma dość i zamierza schudnąć jeszcze więcej! Zobaczcie efekty jej niesamowitej metamorfozy:)

Polecamy:  Znamy sekret perfekcyjnej figury Julii Wieniawy! Młoda gwiazda pokazała jak ćwiczy

Foto: screen z YouTube

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 grudnia 2019, 18:54

Nasze propozycje