Poprzedni artykuł: Ta dziewczyna schudła 82 kg. Teraz musi przejść serię operacji! Następny artykuł: Nie lubisz ćwiczyć na siłowni? I dobrze, bo to zabójcze dla twojej cer...

Natalia Siwiec zachwala matę do akupresury. Sprawdź, czemu modelka uwielbia ten kłujący gadżet

Natalia Siwiec pokazała, jakim torturom poddaje się co wieczór. Kolczasta mata, na której codziennie wyleguje się modelka podobno zapewnia jej relaks i spokojny sen oraz leczy ją z bólu.

Natalia Siwiec opublikowała na Inatagramie interesujące zdjęcie. Na fotce widać modelkę leżąca na naszpikowanej kolcami macie. Z zamieszczonego przy zdjęciu opisu wynika, że mata każdego dnia pomaga Siwiec uporać się z kilkoma przykrymi dolegliwościami. Nacisk kolców, czyli akupresura, ma ją relaksować i pomagać jej w zasypianiu. Okazuje się, że tę metodę radzenia sobie z różnego rodzaju problemami od kilku tysięcy lat stosują z powodzeniem Chińczycy, a ostatnio także kilka innych celebrytek - między innymi Jennifer Lopez, Britney Spears i Anna Skura.

Zobacz także: Natalia Siwiec zdecydowała się na zaskakujący zabieg. Dzięki niemu będzie mogła zrezygnować z makijażu!

Jak działa mata do akupresury?

Zgodnie z założeniami medycyny chińskiej, ludzki organizm funkcjonuje dzięki energii życiowej, tak zwanemu chi. Płynie ona przez specjalne kanały - meridiany, z których każdy odpowiada za pracę konkretnego organu w ciele. Gdy w kanale powstanie zator, odpowiadający mu organ przestaje prawidłowo pracować i pojawiają się problemy. Kłucie i naciskanie podczas zabiegu akupresury ma odblokowywać zatory i przywracać organy do prawidłowej pracy. 

Akupresura jest stosowana głównie w leczeniu bólu (także przewlekłego, np. bólów reumatycznych). Efektywność akupresury tłumaczono na różne sposoby, między innymi sugerując, że podczas zabiegu mózg wydziela więcej endorfin - hormonów, które wywołują dobre samopoczucie oraz tłumią odczuwanie bólu. Tak czy inaczej, Natalia Siwiec wydaje się być dowodem na działanie tej metody.

Zapewnia lepszy sen, rozluźnia mięśnie, oczyszcza umysł i relaksuje - zachwala swoją matę do akupresury modelka. - Na początku jej nienawidziłam przez to, że bardzo kłuje, ale to, co dała w zamian, całkowicie to rekompensuje!

Fanką kolczastej maty jest także blogerka Anna Skura, która codziennie wyleguje się na niej przez 15-20 minut - rano, by dodać sobie energii albo wieczorem, żeby się rozluźnić.

Zobacz także: Czas zrzucić piżamę! Sprawdź, dlaczego powinnaś spać nago

Nas rekomendacje Siwiec i Skury zachęciły. A wy chciałybyście wypróbować matę do akupresury?

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 kwietnia 2019, 00:17

Zobacz także

Nasze propozycje