Poprzedni artykuł: Marina Łuczenko-Szczęsna zdradziła, ile waży. To niewiarygodne, że TAK... Następny artykuł: Na tej diecie schudniesz nawet 6-7 kg w miesiąc. Wystarczy trzymać się...

Dieta, która działa jak marzenie? Oferuje szybkie efekty i może ją stosować każdy

Fitness, , tagi: dieta na odchudzanie, weganizm
Ta dieta pomaga zgubić nie tylko kilogramy, ale również poprawić kondycję. Co więcej, efekty można zauważyć już po niecałym miesiącu stosowania.

O ile dieta wegańska nie jest aż tak bardzo restrykcyjna, o tyle dieta paleo już tak. Ale połączenie ich obu tworzy naprawdę wymagający plan żywieniowy w postaci diety Pegan. Na czym polega i dlaczego teraz wszyscy o niej mówią?

Na czym polega dieta Pegan?

Według jej twórcy, dr Marka Hymana zarówno dieta roślinna, jak i dieta paleo są za bardzo restrykcyjne. Dlatego postanowił połączyć ich zalety i tak powstała dieta Pegan. Główne zasady są takie, że nie spożywamy nieprzetworzonej żywności, unikamy cukru i konserwantów oraz wszelkiego rodzaju dodatków, które mogą negatywnie wpłynąć na plan żywieniowy.  

Na śniadanie możemy zjeść białkowe smoothie z orzechów, ziaren, owoców jagodowych i niesłodzonego mleka. Przykładowy lunch może składać się z sałatki z awokado, pestek dyni, w której znajdziemy ulubiony rodzaj ryby. Na kolację natomiast możemy sobie zafundować liściaste warzywa, pieczone grzyby, dynię a do tego jagnięcinę - proponuje dr Marek Hyman.

Patrząc na ten przykładowy jadłospis, śmiało można powiedzieć, że na dietę Pegan mogą przejść również mięsożercy, którzy chcieliby się poczuć lżej. Jak już pewno zauważyłaś, w ciągu dnia możesz zjeść tylko trzy pełne posiłki. Resztę porcji warto zawrzeć w przekąskach. Należy je układać w myśl zasady 5-4-3-2-1. Na czym ona polega? Pięć (lub więcej) porcji warzyw dziennie, cztery porcje węglowodanów, trzy porcje białka, dwie zdrowych tłuszczy i jedną nabiału

Zobacz także: 

Dla tych, którzy uwielbiają popełniać dietetyczne grzeszki, dr Marek Hyman przewidział również możliwość spożywania alkoholu oraz wprowadzenie w ciągu tygodnia jednego dnia na cheat meal. Dyspensa polega na spożyciu dwóch drinków na bazie alkoholu lub zjedzeniu dwóch deserów o niewielkim rozmiarze. Całkowicie z diety należy wykluczyć większość ziaren oraz zminimalizować nabiał do naprawdę niewielkiej ilości. W planie żywienia powinnaś uwzględnić tylko jedną małą porcję dziennie.

Kto może stosować dietę Pegan?

Mimo że świat usłyszał o diecie Pegan po raz pierwszy w 2014 roku, dopiero teraz zyskuje na popularności. Głównie dlatego, że bardzo modne staje się jedzenie zdrowo. Restauracje tego typu wyrastają jak grzyby po deszczu. A okazuje się dieta Pegan, że ona na tyle zdrowa, że nawet sportowcy ją stosują, w tym również Rich Roll, który ukończył pięć maratonów Iron Man w ciągu siedmiu dni. Ci którzy biegają lub choć raz przymierzali się do zrobienia tych zawodów, doskonale wiedzą, jak nadludzki trzeba wykonać, aby dobiec do mety.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 maja 2019, 07:46

Zobacz także

Nasze propozycje