Poprzedni artykuł: Nie lubisz robić przysiadów? Idealne pośladki uzyskasz bez nich! Następny artykuł: Trening dla zapracowanej mamy. Nie potrzebujesz więcej niż 30 minut

To nie ciąża ani choroba - trenerka fitness obnaża prawdę o kobiecym ciele

Nie masz sił i ochoty, by ćwiczyć przed miesiączką? Nie jesteś sama - zobacz tylko te zdjęcia. Leczą z kompleksów!

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)potrafi być bardzo dokuczliwy - zła kondycja psychiczna często idzie w parze z nieprzyjemnymi objawami fizycznymi. Jednym z nich jest zatrzymywanie wody w organizmie, manifestujące się obrzękami i uczuciem ciężkości. Jak pokazuje przykład pewnej trenerki, czasem te symptomy mogą być bardzo nasilone...

Opuchnięty brzuch przed okresem? To zdarza się każdej z nas

Victoria D'Ariano pracuje jako trenerka fitness i - co w obecnych czasach często idzie w parze - prowadzi swój profil na Instagramie, za pośrednictwem którego motywuje innych do prowadzenia aktywnego trybu życia. Jednak 25-letnia była kulturystka dba też o samopoczucie psychiczne swoich podopiecznych i wykorzystuje popularność, by obalać pewne mity na temat kobiecego ciała.

Kilka tygodni temu kobieta pokazała na Instagramie zaskakujące zestawienie dwóch fotografii - na jednej z nich ma płaski, wyrzeźbiony brzuch, zaś na drugiej - okrągły i wydatny niczym u ciężarnej. Co ważne, zdjęć tych nie dzielą dni ani miesiące, ale... zaledwie cztery godziny. O co tu chodzi? Okazuje się, że wszystkiemu winien jest PMS.

Pod zdjęciami Victoria wyjaśniła, że widoczna opuchlizna to jeden z objawów napięcia przedmiesiączkowego, które w jej przypadku powoduje też pogorszenie nastroju i spadek sił, przez co nie ma chęci ćwiczyć. Co robi w tej sytuacji? Daje sobie taryfę ulgową i po prostu odpoczywa. Bez żadnych wyrzutów sumienia.

Dlaczego trenerka zdecydowała się na taką publikację? Victoria postanowiła podzielić się osobistym zdjęciem, by pokazać innym kobietom, że nawet tak wysportowane osoby jak ona muszą czasem zwolnić tempo. Zachęca, by w takich sytuacjach słuchać swojego ciała i pozwolić sobie na odpoczynek bez popadania z tego powodu w kompleksy. To samo dotyczy przedmiesiączkowej opuchlizny - jak widać, nie chroni przed nią nawet "tarka" na brzuchu.

Publikacja Victorii spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem i szybko rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych. Kobiety masowo dziękują jej za odważne zdjęcia i ważne przesłanie, które leczy z kompleksów i dodaje otuchy.

Zobacz też: Nie lubisz robić przysiadów? Idealne pośladki uzyskasz bez nich!

Dołącz do Klubu Recenzentki i jako pierwsza testuj kosmetyczne nowości!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 22:18

Zobacz także

Nasze propozycje