Poprzedni artykuł: Dieta owocowo-warzywna – dlaczego poprawia nie tylko figurę? Następny artykuł: Trend w fitnessie: pies zamiast hantli

Przedwakacyjny detoks, czyli plażowa sylwetka w cztery tygodnie

Niejedna z nas już pewnie odlicza dni do wakacji. Choć lato za oknem trwa w najlepsze, prawdziwy sezon na nadmorskie wypady rozpocznie się w lipcu. Wniosek? Jeśli marzy nam się wakacyjna sylwetka, mamy jeszcze na tyle dużo czasu, by wypróbować czterotygodniowy plan dietetyczki dr Simone Laubscher i modelki Elle Macpherson.

Na kilka tygodni przed planowanym urlopem zabieramy się za diety-cud, bieganie, jazdę na rowerze i jakiekolwiek aktywności, które przybliżyłyby nas do realizacji marzeń o plażowej sylwetce. A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Przyjrzyjmy się propozycji modelki Elle Macpherson, która utrzymuje, że swoją sylwetkę zawdzięcza m.in. suplementom alkalizującym organizm. Założycielka firmy WelleCo specjalizującej się w sprzedaży alkalizujących suplementów i dietetyk dr Simone Laubscher podpowiadają – wypróbuj 4-tygodniowy program dietetyczny i ciesz się iście plażową sylwetką.

Według dietetyczki dr Simone Laubscher wiele problemów zdrowotnych wynika z zakwaszenia organizmu, dlatego u źródeł firmy WelleCo stoi przekonanie, że bardziej zasadowe pH równa się zdrowsze ciało. Czterotygodniowy detoks ciała w dużej mierze bazuje więc na suplemencie diety w postaci zielonego proszku, który składa się z 45 alkalizujących składników, w tym chińskich ziół, enzymów trawiennych i grzybów witalnych maitake.

Pierwszy tydzień diety zakłada zatem codzienne spożywanie suplementu Super Elixir rozpuszczonego w 500 ml wody, a także wykluczenie węglowodanów po godz. 17 (warzywa i owoce są jednak jak najbardziej wskazane) oraz picie co najmniej dwóch litrów filtrowanej wody dziennie.

Kolejne tygodnie programu to już następne „wyrzeczenia”. W drugim tygodniu należy dodatkowo jeden posiłek zamienić na smoothie z 400 ml mleka migdałowego, z owocami (np. z borówkami i bananem) i mieszanką proteinową WelleCo.

W następnych siedmiu dniach do co najmniej jednego posiłku powinno się dodawać pieprzu cayenne, który poprawia metabolizm. Najcięższy i prawdopodobnie najbardziej skuteczny wydaje się ostatni, czwarty tydzień detoksu, kiedy trzeba zrezygnować z cukru, nabiału i przetworzonych węglowodanów skrobiowych. Jednocześnie, według zaleceń dietetyczki powinno się zwiększyć spożycie zielonych warzyw.

Program nawiązuje oczywiście do diety zasadowej mającej przywrócić równowagę zasadowo-kwasową w organizmie. W cztery tygodnie w talii może podobno ubyć nam nawet kilka centymetrów, jednak plan specjalistek stojących za firmą WelleCo ma służyć także dobremu samopoczuciu i – co chyba przed wakacjami jest jeszcze ważniejsze – zaszczepieniu w nas zdrowszych nawyków.

Dietę możecie przeprowadzić bez konkretnych, firmowych preparatów - zastąpicie je np. mieszankami proteinowymi dostępnymi w sklepach ze zdrową żywnością, proszkiem z zielonego jęczmienia lub kaszą jaglaną.

Podczas urlopu warto chociażby pamiętać o piciu wody, która wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i zapobiega odwodnieniu. O tym, że odwodnienie może być brzemienne w skutkach, wspominałyśmy już wcześniej.

Zobaczcie:  Pij wodę, będziesz wielka! Skutki odwodnienia organizmu

A wy jak przygotowujecie się do wakacji? Pracujecie nad plażową sylwetką, a może cieszycie się takową przez cały rok?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:51

Zobacz także

Nasze propozycje