Poprzedni artykuł: Ta dziewczyna przesadziła z ćwiczeniami. Zobacz, co się stało z jej ci... Następny artykuł: Przytyła i... ludzie ją za to kochają! Ta kobieta chwali się fałdkami...

Jak przyspieszyć metabolizm nie przekraczając progu siłowni? Są na to sztuczki

Nie musisz katować się ćwiczeniami, ani ekstremalną dietą, żeby lepiej wyglądać. Są prostsze i przyjemniejsze patenty na utratę zbędnych kilogramów...

Tradycyjne patenty na utratę wagi - ćwiczenia i dieta - niezbyt cię pociągają? To całkowicie zrozumiałe! Poddawanie się takim "torturom", nawet z własnej woli i w imię słusznych celów, nie zmniejsza ich uciążliwości. Dlatego dobrze jest wypróbować mniej bolesne, ale nie mniej skuteczne metody radzenia sobie z nadprogramowym tłuszczykiem.

Bo metabolizm można "rozruszać" na wiele sprytnych sposobów. A gdy przyspieszysz metabolizm, czyli zachodzące w organizmie reakcje prowadzące do wykorzystywania energii pochodzącej z pożywienia, zbędne kilogramy zaczną znikać.

Zobacz także: To jedzenie w tydzień wygładzi cerę, usunie większość krostek i zmniejszy zaczerwienienie skóry

Tak odchudza zimna woda

Zacznij dzień od wypicia na czczo dwóch szklanek zimnej wody. Zanim organizm wchłonie zimną wodę, będzie musiał ją podgrzać i przy okazji spali trochę kalorii. Jak tłumaczy Andrea Tappe, dietetyczka związana z uniwersytetem w Arkansas, jedna szklanka zimnej wody wymaga zużycia przez organizm około 8 kalorii. To może niewiele, ale zawsze coś. A im więcej takich szklanek zostanie wypitych w ciągu dnia, tym więcej będzie dodatkowo spalonych kalorii.

Efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli po wypiciu zimnej wody, wskoczysz pod pod chłodny prysznicem. Tylko nie tak od razu! Najpierw dobrze jest przez dwie minuty oblewać się ciepłą wodą, po czym na 45 sekund gwałtownie obniżyć jej temperaturę. Taki naprzemienne prysznice pobudzają krążenie krwi i prowadzą do spalania tak zwanego brązowego tłuszczu - zgromadzonej na tułowiu tkanki tłuszczowej, która jest metabolizowana, by ogrzać wychłodzony organizm.

Pinterest

To jedzenie przyspiesza metabolizm

Jeśli chcesz, żeby ubywało ci tłuszczyku, wprowadź do swojej codziennej diety spalające go produkty. Przede wszystkim uczyń z selera naciowego swoją ulubioną przekąskę. Dlaczego? Bo żeby strawić i przyswoić to warzywo organizm musi zużyć więcej energii, niż ono dostarcza. A konkretnie: żeby strawić 100 g selera, który dostarcza 8 kcal, organizm zużywa blisko 100 kcal.

Poprawisz smak selera i przyspieszysz u siebie utratę wagi, jeśli będziesz jedząc go razem z czosnkowym dipem. Wymieszaj jogurt grecki z rozgniecionym ząbkiem czosnku. Ten ostatni zmniejszy ci apetyt, zwiększając wrażliwość twojego mózgu na leptynę - hormon regulujący uczucie głodu. Tym, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbytniego wysiłku, polecamy też grejpfruty. Te niskokaloryczne owoce nie tylko przyspieszają metabolizm, ale także - dzięki zawartości naryngeniny - obniżają poziom cholesterolu.

Pinterest

Przyprawy w walce z tłuszczykiem

Palące podniebienie potrawy sprzyjają utracie wagi. Potrawy hojnie doprawione ostrą papryką czy pieprzem cayenne zwiększają wydatkowanie energii i spalanie zgromadzonego w organizmie tłuszczu. Tym, którzy nie przepadają za ostrymi potrawami, polecamy cynamon. Ta obniżająca poziom cholesterolu przyprawa należy do tak zwanych termogeników, czyli substancji, które - lekko podnosząc temperaturę komórek ciała - przyspieszają metabolizm i spalanie tłuszczu.

Co pić, żeby schudnąć?

Przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej jedzenie dobrze jest popijać przyspieszającą metabolizm zieloną herbatą. Wpływając na metabolizm wątrobowy oraz nasilając tak zwaną termogenezę (od której zależy utrzymanie stałej temperatury ciała), zielona herbata przyspiesza utlenianie tłuszczów. I to nie wszystkie jej zalety! Zawarte w zielonej herbacie katechiny hamują wchłanianie tłuszczów z pożywienia oraz prowokują jego większe zużycie. Żeby jednak w pełni skorzystać z tych wszystkich walorów zielonej herbaty, dobrze jest - zwiększając jej spożycie - ograniczyć picie alkoholu, który znacząco osłabia jej działanie.

Pinterest

Znacie jeszcze jakieś patenty na odchudzanie bez wysiłku?

Zobacz także: Gwiazdy uwielbiają tę kontrowersyjną dietę. Ale czy ona jest bezpieczna?

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 09:07

Zobacz także

Nasze propozycje