Poprzedni artykuł: Konkurs: przygotuj pyszne zielone smoothie i wygraj atrakcyjne nagrody... Następny artykuł: 5 rzeczy, które rujnują zdrowie Twoich jelit

Uzupełnianie butelki to grzech przeciwko zdrowiu

Fitness, , tagi: picie wody, butelka wody
O tym, że pić wodę należy codziennie, nie trzeba już chyba nikomu przypominać. Czasami starania mogą jednak obrócić się przeciwko nam. Jeśli pijecie wodę z plastikowej butelki, którą tylko uzupełniacie, zamiast wymienić ją na nową, lepiej zmieńcie swoje przyzwyczajenia.

To zdecydowanie dobry powód, dla którego nie warto używać plastikowej butelki wielokrotnego użytku. Testy przeprowadzone przez serwis TreadmillReviews.net wykazały, że butelka niemyta przez cały tydzień jest bardziej zanieczyszczona od sedesu. Dowiodły tego badania butelek stosowanych przez sportowców wykonane pod mikroskopem. Pot, ślina i wszelkie drobnoustroje, które się w nich mnożą, osadzają się na plastiku.

Naukowcy wzięli pod lupę butelki wielokrotnego użytku używane przez sportowców odwiedzających losowo wybrane siłownie. Okazało się, że przeciętna butelka zawiera ponad 313 tys. skupisk bakterii. Najbardziej zanieczyszczona zarazkami butelka miała ich z kolei aż 900 tys. Tak czy siak, wszystkie butelki były brudniejsze od sedesu. Jakby tego było mało, większość tych bakterii, bo aż 60 proc. może zaszkodzić ludzkiemu zdrowiu.

Wniosek? Pozostają nam dwie opcje. Po wypiciu wody z butelki wielokrotnego użytku musimy ją dokładnie umyć albo – mimo pewnych, środowiskowych przeciwwskazań – nie pozostaje nam nic innego, jak przeprosić się ze zwykłymi butelkami jednorazowymi.

Zobacz także:  Przepiękne torty weselne wykonane przez polskich cukierników!

zdjęcia: Free

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 07:17

Zobacz także

Nasze propozycje