Poprzedni artykuł: Mariah Carey znowu zachwyca figurą! Jednak to jej metoda odchudzania w... Następny artykuł: Przystojny trener z teamu Anny Lewandowskiej: ma lepsze ciało od... sa...

Waga z Biedronki policzy twoje BMI, procent tkanki tłuszczowej, a nawet... wiek ciała

Fitness, , tagi: odchudzanie
Czy jest coś groźniejszego od łazienkowej wagi? Oczywiście - waga, która bezlitośnie zanalizuje, czy jesteś fit. W poniedziałek 12.02 takie urządzenie trafi do Biedronki.

Styczeń minął, a nowiutka karta na siłownię nadal zalega na dnie portfela? Hoffen, marka elektroniki z oferty Biedronki, znalazła brutalne rozwiązanie, żeby skłonić was do ćwiczeń. W poniedziałek 12 lutego w dyskoncie pojawi się waga 9 w 1, która oprócz kilogramów potrafi policzyć także parametry, o których wolelibyśmy zapomnieć. Najbardziej bolesny może okazać się procent tkanki tłuszczowej w naszym organizmie, czyli liczba, która jednoznacznie określa naszą formę fizyczną.

Waga 9 w 1 od Hoffen w Biedronce

Jak to działa? Do używania wszystkich funkcji wagi potrzebna jest aplikacja Hoffen Body Pro, dostępna na Androida i iOS. Uruchamiamy ją przed pomiarem, a z wagą łączy się przez technologię Bluetooth. Wśród jej funkcji znajdziecie analizę danych z urządzenia, historię pomiarów oraz możliwość ułożenia planu odchudzania. Najważniejszy jest sam pomiar, który wykonujemy boso, tak aby stopy znalazły się na metalowych listwach. Umożliwia to przybliżoną analizę ciała, taką jaka jest dostępna na wagach stawianych na siłowniach.

Zobacz także: Trening GRIT dużo obiecuje. Wystarczy 30 minut, abyś zaczęła chudnąć?

 

Waga mierzy naszą masę, procent tkanki tłuszczowej, wody oraz mięśni w organizmie. Na tej podstawie aplikacja oblicza BMI i szacuje masę trzewnej tkanki tłuszczowej, zapotrzebowanie kaloryczne oraz... wiek ciała. W przybliżeniu chodzi o to, że jeśli stosunek mięśni do tłuszczu jest niepożądany, Hoffen stwierdzi, że nasze ciało ma więcej lat niż wskazuje metryka (brrr!).

Czy taki pomiar jest precyzyjny? I tak, i nie - poza specjalistycznymi narzędziami dla sportowców, wszystkie metody pomiaru tkanki tłuszczowej mają margines błędu 3-4 procent. Dotyczy to zarówno wag wielofunkcyjnych, jak i np. metody szacowania na podstawie tzw. fałdomierza. Do wagi z Biedronki dołączona jest instrukcja, nie należy się nią jednak zbyt mocno sugerować - jest dość optymistyczna i np. podaje normalne BMI w przedziale 18,5-27 (najczęściej za górną granicę normy brane jest BMI=25!).

waga z biedronki

Jak wygląda sytuacja z procentowym poziomem tkanki tłuszczowej? Dla młodych kobiet nie powinien on przekraczać ok. 30 proc. (25 u mężczyzn). W rzeczywistości wynik powyżej 26 proc. oznacza, cóż, mało wysportowany organizm. 20-25 proc. to pożądana wartość dla dziewczyn regularnie uprawiających sport. Dzięki wadze wielofunkcyjnej możemy na bieżąco obserwować, czy zbliżamy się do tego ideału!

Gwarantujemy wam - nic tak nie zachęca do ćwiczeń, jak zobaczenie w aplikacji przerażającej "trzydziestki"...

Waga 9 w 1 będzie dostępna w Biedronce od 12 lutego w cenie 55 zł.

Zobacz także: Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska nie przekonały was do ćwiczeń? Ten góral to zrobi!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 stycznia 2019, 12:10

Zobacz także

Nasze propozycje