Poprzedni artykuł: Instagram vs. rzeczywistość - Veronica Bielik wcale nie ma tak imponuj... Następny artykuł: Mariah Carey znowu zachwyca figurą! Jednak to jej metoda odchudzania w...

To nie ciąża ani wzdęcie... Tak może się objawiać popularna choroba

Masz problem z wiecznie wystającym brzuchem? To niekoniecznie wina diety - być może cierpisz na zespół jelita drażliwego.

Wystający brzuch to objaw, który większość kobiet interpretuje jako sygnał do rozpoczęcia treningu i diety. Tymczasem ta dolegliwość nie musi mieć związku z nadwagą - dotyka nawet modelki, a rzeczywista przyczyna często jest całkiem inna, niż nam się wydaje...

Modelka pokazała wystający brzuch - winna popularna choroba

Alyce Clawford jest modelką i może się pochwalić doskonałą figurę, jednak zdarza się, że wygląd jej brzucha jest daleki od ideału. Jakiś czas temu dziewczyna zamieściła na Instagramie wpis, w którym zestawiła dwa zdjęcia - na jednym z nich jej brzuch jest całkowicie płaski, na drugim - wzdęty do tego stopnia, że nasuwa skojarzenia z... ciążą. Jednak przyczyna tego stanu rzeczy jest całkiem inna.

Modelka wyjaśniła, że od kilku lat cierpi na zespół jelita drażliwego (IBS) - przewlekłą chorobę układu pokarmowego, która objawia się m.in. bólem brzucha i wzdęciami. Pomimo, że na IBS cierpi nawet do 30% ludzi na świecie, do tej pory nie są znane jednoznaczne przyczyny występowania tego schorzenia, a leczenie koncentruje się na łagodzeniu objawów. W przypadku Alyce szczególnie dotkliwe okazały się silne wzdęcia sprawiające, że jej brzuch przypominał sporych rozmiarów piłkę.

Walka z problemem okazała się trudna - dziewczyna przyznała, że przez trzy lata z IBS nie było dnia, by czuła się zupełnie zdrowa. Bóle i mdłości sprawiły, że zaczęła bać się jedzenia, a z powodu nabrzmiałego brzucha na jakiś czas zrezygnowała z pracy. Na szczęście jeden ze znajomych polecił jej dietetyczkę, która ułożyła jej specjalną dietę - dzięki niej Alyce udało się wreszcie zapanować nad dolegliwościami i wyjść z cienia choroby.

Alyce zdecydowała się opowiedzieć swoją historię, by zwiększyć świadomość na temat zespołu jelita drażliwego - wielu ludzi przez lata nie zdaje sobie sprawy, że choruje, a problem wciąż bywa bagatelizowany przez lekarzy. Modelka przekonuje, że warto o siebie walczyć i szukać pomocy do skutku - stawką jest w końcu nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jej wpisy spotkały się z dużym entuzjazmem internautów, którzy podziękowali jej za odwagę i wsparcie.

Zobacz też: Nienawidzisz przysiadów i pompek? Te ćwiczenia pomogą ci schudnąć bez wysiłku!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 15:43

Zobacz także

Nasze propozycje