Poprzedni artykuł: Błędy popełniane przy wykonywaniu PLANK-u Następny artykuł: DIY: domowy napój izotoniczny – prosty przepis

Co pić zamiast kawy? Wypróbuj 3 propozycje!

Fitness, , tagi: kawa, co zamiast kawy
Energia spada, a to byłaby kolejna filiżanka kawy w ciągu dnia? Poznajcie 3 zamienniki, które tak samo skutecznie pobudzą Was do działania!

kawa serca

Na szczęście kawa nie jest jedynym sposobem na dodanie sobie energii, więc zamiast przygotowywać kolejną porcję w ekspresie, lepiej sięgnąć po któryś z naprawdę skutecznych zamienników. Jeśli nie pijecie kawy dla samych jej walorów smakowych, a zależy Wam jedynie na efekcie pobudzającym, może całkowicie zrezygnujecie z jej picia i zastąpicie którąś z naszych propozycji?

Co pić zamiast kawy - 3 sprawdzone zamienniki

Zielona herbata zamiast kawy

Zielona herbata wykazuje właściwości pobudzające, ale tylko w sytuacji, gdy odpowiednio ją zaparzymy. Aby napar skutecznie dodał nam energii, parzymy go maksymalnie przez 3 minuty. Dłuższe parzenie spowoduje efekt odwrotny – herbata nabierze właściwości uspokajających. Tylko krótko parzona zielona herbata skutecznie pobudzi do działania. Nawet lepiej niż kolejna filiżanka kawy!

Wypróbujcie przepis na koktajl dodający energii

Yerba mate zamiast kawy

Picie yerba mate, czyli naparu z liści ostrokrzewu paragwajskiego działa pobudzająco i jest polecane szczególnie osobom prowadzącym aktywny tryb życia, z uwagi na działanie podnoszące wydolność układu krążenia. Yerba zawiera tylko nieznacznie mniej kofeiny niż kawa, a dla wielu stanowi smaczniejszą alternatywę. Liście ostrokrzewu działają nie tylko pobudzająco, ale także stymulują organizm do oczyszczania z toksyn oraz zapobiegają odkładaniu cholesterolu.

Zobaczcie także, jak przygotować yerba mate

Zamiennik kawy – guarana

Nasiona guarany również zawierają kofeinę, więc dodanie ich w rozdrobnionej formie do koktajlu, deseru, musli, smoothie czy soku zapewni nam zastrzyk energii! Zaleca się jej włączenie do diety szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku – zarówno fizycznego, jak i intelektualnego, gdyż skutecznie niweluje uczucie senności i podnosi koncentrację. Dodatkiem guarany możemy wzmocnić także pobudzające działanie zielonej herbaty, z której smakiem dobrze się komponuje.

Jakie są Wasze sposoby na dodanie sobie energii zamiast kawy?

Zobacz także:Czy wiesz już wszystko o kawie?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 sierpnia 2019, 10:28

Nasze propozycje