Poprzedni artykuł: 6 mitów, w które musisz przestać wierzyć, jeśli chcesz schudnąć Następny artykuł: 6 „fitnessek” na Instagramie, które motywują do zmian

Ćwiczenia dla gruszki: 3 różne treningi

Masz figurę gruszki i wprawia Cię to w kompleksy? Spójrz na słynne piosenkarki – Jennifer Lopez, Beyonce i Christinę Aguilerę – one ze swojej sylwetki zrobiły atut! Sprawdź 3 ćwiczenia dla gruszki, które pozwolą Ci wysmuklić ciało i podkreślić swoje walory!
gwiazdy z figurą gruszki

Szersze biodra i masywne uda w kontrze do dość małego biustu i wąskich ramion to charakterystyka klasycznej figury w typie gruszki. Wiele kobiet ma z tego powodu kompleksy i stara się tuszować „mankamenty” figury. A gdyby tak zrobić z nich atut? Przedstawiamy ciekawe ćwiczenia na pośladki oraz na uda, które Ci w tym pomogą!

Ćwiczenia dla gruszki: Bodypump

To idealne rozwiązanie dla osób, które z niechęcią myślą o siłowni. Bodypump to interesująca propozycja treningowa z wykorzystaniem sztangi. Dzięki takim ćwiczeniom wyrzeźbisz sylwetkę i jednocześnie poprawisz kondycję fizyczną.

Dlaczego to dobra propozycja dla gruszek? Ponieważ przysiady, wykroki i wiosłowanie z obciążeniem poprawią wygląd ud i pośladków. Ponadto podnoszenie sztangi wzmocni mięśnie ramion i klatki piersiowej, lekko niwelując tym samym dysproporcje.

Bodypump to trening dla osób, które chcą wyrzeźbić mięśnie bez widocznego przyrostu masy mięśniowej. Oczywiście jest to sprawa bardzo indywidualna, ale godzinny trening Bodypumppozwala na spalenie nawet 600kcal!

Jakich konkretnie efektów możemy się spodziewać i po jakim czasie? Przede wszystkim zgrabnych i smukłych nóg, umięśnionych i jędrnych pośladków oraz silnych ramion i wzmocnionych mięśni brzucha. Aby zmienić wygląd swojego ciała, warto ćwiczyć minimum 2-3 razy w tygodniu.

Ćwiczenia dla gruszki: Trening TwerkOut

TwerkOut to połączenie klasycznego twerkingu z treningiem cardio, który pomaga z jednej strony spalać kalorie i tkankę tłuszczową, z drugiej – rzeźbi sylwetkę, wzmacnia nogi i unosi pośladki.

Zarówno sam twerk, jak i Trening TwerkOut to idealne rozwiązania dla gruszek! Żadne inne ćwiczenie nie angażuje tak mięśni pośladków! Trening stanowi doskonałą alternatywę dla nieco nudnych przysiadów.

Twerking to nie tylko potrząsanie pośladkami, ale przede wszystkim doskonała zabawa. Ćwiczyć możesz w zaciszu własnego domu, dzięki lekcji treningu TwerkOut  z Domi lub zapisać się na zajęcia w grupie. Jeśli w legginsach czujesz się bardziej komfortowo, nie musisz od razu występować w skąpym stroju. Z czasem na pewno przekonasz się, że biodra i uda są Twoim atutem!

Ćwiczenia dla gruszki: Fat Burning Step

To zajęcia przeznaczone dla tych gruszek, które nie chcą się pogodzić ze swoim „losem” i stracić kilka centymetrów w biodrach. Ćwiczenia na stepie najsilniej angażują mięśnie nóg i ud, pozytywnie wpływając na ich wysmuklenie i wzmocnienie.

Trening jest dość wyczerpujący, jednak jego intensywność jest względnie stała przez cały czas jego trwania. Celem ćwiczeń jest bowiem utrzymanie przyspieszonego tętna, co z kolei usprawnia spalanie zapasów tłuszczu zgromadzonych w naszym ciele.  

Taki choreograficzny trening cardio to, w zależności od indywidualnych cech, wydatek energetyczny w postaci nawet 400kcal w czasie godziny ćwiczeń. Wersja ze stepami to idealne rozwiązanie dla gruszek, gdyż w odróżnieniu od klasycznego treningu typu fat burning, w tym przypadku większy nacisk położony jest na nogi.

Jestem typową gruszką i ćwiczę od lutego. Biodra ruszyły ledwo o 2cm i więcej nie pójdą, bo czuję już kości, ale uda poleciały mi z 11cm w obwodzie i wyglądają obecnie jak nie moje. Uda to głównie tkanka tłuszczowa i mięśnie w przeciwieństwie do bioder z miednicą, więc wiele da się zrobić. :)

TheUnlike

Przypadł Wam do gustu któryś z zaproponowanych treningów?

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 kwietnia 2019, 04:16

Zobacz także

Nasze propozycje