Poprzedni artykuł: Jak wygląda 2000 kcal w jednym posiłku? Następny artykuł: Ile powinnam ważyć, czyli idealna waga kobieca

Skuteczne ćwiczenia na szczupłe uda w 5 minut dziennie?

Krótkie spódniczki i dopasowane spodnie sprawiają, że nie czujesz się komfortowo? Uda to ta część ciała, na wyszczupleniu której zależy Ci najbardziej? Sprawdź propozycje ćwiczeń na szczupłe uda, które będą dla Ciebie odpowiednie!
szczupłe uda

Odstęp, czy inaczej mówią, "przerwa" między udami zależy od budowy naszego ciała, więc nie zawsze będzie możliwe osiągnięcie takiego efektu. To, co jednak z całą pewnością może zrobić każda z nas, to wyszczuplić, wysmuklić i ujędrnić uda przy pomocy prostych ćwiczeń.  

Ćwiczenia na jędrne uda – jaki trening wybrać?

Jeśli chodzi o treningi, które pomogą wyszczuplić uda, to świetnie sprawdzą się wszystkie ćwiczenia dla gruszki, gdyż właśnie kobiety o tym typie figury mają dość masywne uda.

Walkę o utratę centymetrów w tej partii ciała doskonale wspomogą ćwiczenia cardio, jak bieganie, jazda na rowerze, a także pływanie. Ćwiczenia siłowe natomiast z powodzeniem możesz wykonywać w domu.

Ćwiczenia na uda w domu                       

Przyjmij pozycję klęku podpartego. Ćwiczenie polega na unoszeniu ugiętej nogi w górę. Kąt w kolanie powinien wynosić 90 stopni, a podeszwa stopy powinna być skierowane w górę. Nogę zarówno unosimy, jak i opuszczamy z pełną świadomością napiętych mięśni. Nie pozwól, by noga swobodnie opadała. Pamiętaj o prostych plecach i, w miarę możliwości, napiętym brzuchu. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń na każdą nogę. Z czasem zwiększaj liczbę serii, a na nogi dołóż obciążenie.

Zaletą opisanego ćwiczenia jest to, że nie obciąża kolan. Jeśli jednak nie masz z nimi problemów, najskuteczniejsze w walce o szczupłe uda będą tradycyjne przysiady – sprawdź, jak prawidłowo wykonywać przysiady.

Ćwiczenia na uda – efekty

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że regularne ćwiczenia przynoszą efekty już po 3 tygodniach. I wcale nie musi to być morderczy trening, by zauważyć poprawę jędrności skóry i utratę centymetrów.

Obok ćwiczeń na inne partie ciała, wykonywałam regularnie opisane powyżej ćwiczenie (unoszenie nóg w klęku podpartym z obciążeniem 1,5 kg na każdą nogę) przez 10 minut, 3-4 razy w tygodniu. Efektem był nie tylko niewielki spadek centymetrów w udach i poprawa napięcia skóry, ale także uniesienie i ujędrnienie pośladków. Ten „efekt uboczny” spodobał mi się najbardziej.

Ćwiczenia na uda w 5 minut?

Zakładam, że skoro efekty ćwiczeń na uda dało się zauważyć przy 10-minutowych treningach, 3-4 razy w tygodniu, to gdyby poświęcić na nie 5 minut dziennie, rezultaty byłyby równie zadowalające. Pamiętajcie jednak, że ćwiczenia przyniosą pożądane efekty nie tylko dzięki regularności, ale także dzięki zaplanowaniu ich o najlepszej porze na trening.

Jakie są Wasz ulubione ćwiczenia na uda?  

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

7 grudnia 2019, 19:28

Nasze propozycje