Poprzedni artykuł: Ewa Chodakowska poleca pierwsze buty tylko dla kobiet Następny artykuł: 3 przepisy na smoothie, którym warto zacząć dzień

5 ćwiczeń z piłką gimnastyczną na brzuch i kręgosłup

Jeśli szukacie urozmaicenia codziennych treningów, a jeszcze nie macie piłki gimnastycznej, najwyższa pora, by ją kupić! Wypróbujcie ćwiczenia z piłką gimnastyczną na brzuch i kręgosłup!

fitness piłka

Fitness: ćwiczenia z piłką

Ostatnio przedstawiałyśmy Wam powody, dla których warto kupić piłkę gimnastyczną. Mamy nadzieję, że dałyście się przekonać. :) Jeśli jesteście już w posiadaniu odpowiednio dobranej piłki, podpowiadamy Wam, jakie ćwiczenia na brzuch i kręgosłup wykonywać.

Ćwiczenia na brzuch z piłką gimnastyczną

Ćwiczenie 1: połóż się na plecach, nogi trzymaj zgięte w kolanach, starając się zachować kąt 90 stopni. Piłkę umieść między nogami. Ćwiczenie polega na przyciąganiu nóg do klatki piersiowej z jednoczesnym unoszeniem głowy oraz rąk wzdłuż ud (jakbyś chciała przesunąć wewnętrzną stroną dłoni od bioder do kolan). Pamiętaj, by odcinek lędźwiowy kręgosłupa trzymać „przyklejony” do maty. Wykonaj kilka serii w systemie 3 po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 2: kolejne ćwiczenie to klasyczna świeca z piłką utrzymywaną między nogami. Ręce trzymaj za głową, leżąc na macie, unoś nogi do wyprostowanej pozycji i opuszczaj, cały czas napinając mięśnie. Lekka modyfikacja ćwiczenia pozwoli Ci na zaangażowanie dolnych partii mięśni brzucha – wykonuj ćwiczenie w ten sam sposób, starając się odrywać biodra od maty. Dla ułatwienia, ręce trzymaj wzdłuż ciała. Wykonaj kilka serii w systemie 3 po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 3: na piłce możesz wykonywać tradycyjne brzuszki, trzymając na niej nogi pod kątem 90 stopni. Mamy jednak pewną modyfikację tego ćwiczenia. Połóż się na piłce, opierając na niej brzuch. Nogi wyprostowane, czubkami butów dotykające podłogi. Złap stabilną pozycję. Górną część tułowia odciągnij od piłki, ręce trzymaj za głową. Wykonuj brzuszki zbliżając się i oddalając ramiona od piłki. Wykonaj kilka serii w systemie 3 po 15 powtórzeń.

Ćwiczenia na kręgosłup z piłką gimnastyczną

Ćwiczenie 1: połóż się na piłce na brzuchu tak, by równomiernie rozłożyć ciężar ciała, opierając się na stopach i dłoniach. Utrzymuj równowagę ciała oraz kręgosłup w prostej linii. Unoś naprzemiennie lewą rękę i prawą nogę i odwrotnie – prawą rękę i lewą nogę, cały czas utrzymując ciało w jednej linii. Każdorazowo przed zmianą strony zastygnij w pozycji na 2-3 sekundy. Wykonaj kilka serii w systemie 3 po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 2: to ćwiczenie rozluźni mięśnie i odciąży odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Połóż się przodem swobodnie na piłce, obejmując ją. Utrzymuj równowagę, rolując ciało do przodu i do tyłu oraz na boki. Zrelaksuj się i poświęć na to ćwiczenie kilka minut.

Lubicie ćwiczenia z piłką?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 marca 2019, 19:33

Zobacz także

Nasze propozycje