Poprzedni artykuł: Kolekcja StellaSport – nowość od adidas i Stelli McCartney Następny artykuł: Jak dobrze wyglądać nago?

6 powodów, dla których warto skakać na skakance!

W dzieciństwie nikt się nie zastanawiał, czy warto skakać na skakance. Była to po prostu świetna zabawa i sposób spędzania wolnego czasu. Teraz może być dokładnie tak samo! Trening ze skakanką dostarczy wiele radości, a jednocześnie pozwoli na gubienie zbędnych kilogramów. Jakie korzyści daje skakanka?
płaski brzuch

6 powodów, dla których warto skakać na skakance!

Powód nr 1: Skakanka to idealny sposób na efektywny trening cardio!

Trening ze skakanką pozwoli nam na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej! W zależności od masy ciała i intensywności, godzina skoków na skakance pomoże nam spalić nawet 800kcal! Widać zatem, że nawet półgodzinny trening przyniesie pożądane efekty.

Pamiętaj, by tempo skakania dostosowywać do własnych możliwości. W miarę nabierania sprawności możesz zwiększać intensywność i czas trwania ćwiczeń.

Powód nr 2: Trening na skakance wymodeluje ciało!

Skakanie na skakance to nie tylko trening cardio, ale także skuteczne ćwiczenia modelujące. Podczas regularnych treningów wymodelujemy łydki oraz wyszczuplimy i umięśnimy uda. Ale to nie wszystko! Wzmocnieniu ulegną także mięśnie brzucha, klatki piersiowej, przedramion oraz bicepsy i mięśnie pleców.

Powód nr 3: Regularne treningi poprawią kondycję!

Nagle zacznie się okazywać, że pokonanie kilku partii schodów na 3 piętro to dla Ciebie żadne wyzwanie! Ćwiczenia na skakance wymagają sporo wysiłku. W miarę upływu czasu, zauważysz, że regularne treningi poprawiły Twoją ogólna kondycję.

kobieta ze skakanką

Powód nr 4: Skakanka – sposób na idealna sylwetkę!

Ćwiczenia na skakance poprawią nie tylko Twoją kondycję, ale także koordynację ruchową. Twoje ciało stanie się bardziej sprężyste i smukłe. Dzięki skakance możesz osiągnąć sylwetkę, o jakiej marzysz!

Powód nr 5: Skakanka to świetna zabawa!

Przy całym zaawansowaniu treningu, który wbrew pozorom jednak do łatwych nie należy, skakanka to po prostu świetna zabawa. Możliwość urozmaicania ćwiczeń i ich tempa sprawia, że trening nam się nie znudzi. Poza tym na skakance możesz skakać wszędzie, gdzie tylko znajdziesz trochę miejsca.

Powód nr 6: Skakanka jest tania!

W sklepie z zabawkami znajdziesz ją już za kilka złotych. Skakanka wlicza się w poczet tanich sprzętów do ćwiczeń, które powinnaś mieć w swoim domu! Jeśli skakanie sprawi Ci przyjemność, wówczas możesz zainwestować w droższy gadżet, na przykład z licznikiem skoków czy z licznikiem spalonych kalorii.

Zobacz także, co zjeść po treningu oraz  8 ćwiczeń na rozruszanie stawów!

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 lutego 2020, 00:41

Nasze propozycje