Poprzedni artykuł: Czy trzeba się obawiać ćwiczeń z hantlami? Następny artykuł: 3 proste ćwiczenia na utrzymanie motywacji

Już teraz przygotuj się na weekendowy detoks sokami po wakacjach

Koniec wakacji to moment, w którym podejmujesz decyzję o przejściu na dietę? Czujesz potrzebę oczyszczenia organizmu po ostatnich grzeszkach? Detoks sokami to idealny początek nowego rozdziału w Twoim życiu pt. „Zdrowe odżywianie”!

koktajl na płaski brzuch

Detoks organizmu sokami

Wakacyjne dni najczęściej toczą się innym rytmem, niż tygodnie wypełnione obowiązkami. Nic więc dziwnego, że temat regularnych posiłków i przestrzegania diety schodzi na dalszy plan. Chociaż staramy się przetrwać dietę na wakacjach i nie pozwalać sobie na zbyt wiele odstępstw, plan nie zawsze udaje się wypełnić w 100%.

Jeśli potrzebujesz impulsu do zmian, detoks sokowy to dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn oraz świetna motywacja do rozpoczęcia lub powrotu do diety.

Wydaje mi się, że dobrze i profesjonalnie przeprowadzona głodówka to samo zdrowie, oczyszczenie itd.. Tylko na pewno bym nie postrzegała tego jako kilkudniowe niejedzenie. Do tego trzeba się przygotować już dużo wcześniej, no i chyba nie każdy może sobie na to pozwolić. Ja się przygotowuję do oczyszczania organizmu, a szczególnie wątroby, na bazie soku buraczanego.

Ag_nes

Jak przygotować się do detoksu sokowego?

Aby oczyszczanie przyniosło pożądany efekt, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Konieczne jest zatem zastosowanie się do kilku punktów na 2-3 dni przed detoksem sokowym:

  • zrezygnuj z picia kawy, czarnej herbaty, słodzonych napojów na rzecz wody z cytryną (szczególnie rano),
  • odstaw białe pieczywo, ryż i makarony,
  • staraj się unikać jedzenia mięsa, ryb, mleka i produktów mlecznych oraz jajek,
  • jeśli palisz, na czas przygotowań do detoksu i samego oczyszczania zrezygnuj z papierosów,
  • nie pij alkoholu,
  • odstaw słodycze i ogranicz cukier do minimum.
soki w butelkach

Detoks organizmu – 5 soków na 5 posiłków

Soki najlepiej przygotowywać na bieżąco, więc lepiej jeśli detoks przeprowadzisz w dzień wolny od obowiązków. Jeśli jednak wolisz przeznaczyć na to dzień, który spędzisz poza domem, soki możesz zabrać ze sobą w szklanych butelkach. W zależności od owoców i warzyw użytych do ich przygotowania, stracą w tym czasie mniej lub więcej wartości odżywczych, jednak nadal spełnią swoje zadanie oczyszczające.

Z jakich produktów przygotować soki? Z warzyw podczas oczyszczania najlepiej sprawdzą się buraki i pomidory, a także seler naciowy i korzeniowy. Do owocowych soków najlepiej sięgnąć po marchew, jabłko i cytrusy. Oczyszczająco na nasz organizm podziała także sok z kiszonej kapusty lub z kiszonych buraków.

Dzień możesz rozpocząć tak jak gwiazdy Hollywood – zielonym koktajlem oczyszczającym. Na drugie śniadanie najlepiej sprawdzi się połączenie marchwi z jabłkiem, następnie buraka, dwóch łodyg selera naciowego i jabłka oraz koktajl z cytrusów i jarmużu.

Pod koniec dnia lepiej zrezygnować z soków owocowych na rzecz warzywnych i sięgnąć po sok z pomidorów z natką pietruszki i odrobiną pobudzającego metabolizm chili.   

Skusicie się na detoks organizmu sokami?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 15:50

Zobacz także

Nasze propozycje