Poprzedni artykuł: Spektakularna metamorfoza Gosi Andrzejewicz! Piosenkarka "zgubiła" w p... Następny artykuł: Blanka Lipińska pokazała rozstępy i nie tylko!

Dieta OMG: jest skuteczna, ale jej zasady są kontrowersyjne

Fitness, , tagi: skuteczna dieta
Dieta autorstwa dietetyka Venice A. Fultona zyskuje coraz większą popularność. Wszystko dzięki kilku pozornie prostym zasadom, których należy przestrzegać. Czy dieta OMG (z ang. Oh My God) jest bezpieczna i czy warto ją stosować?

Pomysłodawca diety OMG przekonuje, że jej największą zaletą jest możliwość dostosowania jej intensywności do zamierzonych efektów. Dlatego dieta OMG występuje w trzech wariantach - Wave, Blaze i Quake. Ten najbardziej restrykcyjny zapewnia schudnięcie nawet 10 kilogramów w ciągu 6 tygodni. Jakie są zasady tej diety?

Źródło: Istock

Zobacz także: Adele przeszła ogromną metamorfozę. Nigdy wcześniej nie była taka szczupła!

Podstawowe zasady diety OMG

Podstawowe założenia diety autorstwa Fultona należy stosować niezależnie od wybranego wariantu diety. Po pierwsze, codzienne rano powinniśmy wziąć 15-minutową kąpiel lub prysznic w zimnej wodzie (ok. 15-20 stopni Celsjusza). Następnie każdego ranka na czczo należy wypić filiżankę czarnej kawy. Potem przychodzi czas na trening - od godziny do półtorej. Pierwszy posiłek możemy zjeść dopiero po ok. 3 godzinach od przebudzenia.

Trzy elementy tej diety: zimna kąpiel, poranna kawa i trening na czczo powodują solidny wyrzut adrenaliny w organizmie. Ten stan fizjologiczny spowoduje, że w organizmie nasili się bardzo pożądany proces dla osoby, która chce się odchudzić - tłumaczy Paweł Raczyński, trener przygotowania motorycznego w wywiadzie dla Gazety Pomorskiej. 

Czy to na pewno bezpieczne? Co do tego wątpliwości ma Dr Carina Norris:

Nie rekomendowałabym nikomu ćwiczeń na czczo, wiele osób, które tego próbuje jest oszołomiona i odczuwa spadek energii. Ten sposób spalania tłuszczu nie jest wart ryzyka utraty zdrowia - komentuje dietetyk.

Najciekawszą i też bardzo kontrowersyjną zasadą tej diety jest codzienne... dmuchanie balonów tuż przed snem. Zdaniem twórcy ma to pomóc w budowaniu mięśni brzucha, a także poprawia wydolność płuc. 

Wariant Wave, Blaze, Quake w diecie OMG

Każda z opcji diety OMG trwa 6 tygodni. W każdej ograniczamy spożycie węglowodanów i cukrów oraz stosujemy intensywny trening. Spożywamy trzy niskokaloryczne posiłki w równych odstępach czasowych. 

Opcja Wave 

Pozwala na schudnięcie 5 kilogramów:

  • Spożycie węglowodanów ograniczone do 120 gramów
  • Spożycie owoców ograniczone do max 3 sztuk na dobę
  • Godzina aktywności fizycznej w ciągu dnia

Opcja Blaze

Pozwala na schudnięcie 7-8 kilogramów:

  • Spożycie węglowodanów ograniczone do 90 gramow
  • Spożycie owoców ograniczone do max 2 sztuk na dobę
  • 75 minut aktywności fizycznej w ciągu dnia

Opcja Quake

Pozwala na schudnięcie 10 kilogramów:

  • Spożycie węglowodanów ograniczone do 60 gramów
  • Spożycie owoców ograniczone do max 1 sztuki na dobę
  • 1,5 h aktywności fizycznej w ciągu dnia

Eksperci od odchudzania przestrzegają, że ta dieta choć daje spektakularne efekty, nie wyrabia dobrych nawyków żywieniowych. Drastyczne zakończenie diety po 6 tygodniach sprawia, że łatwo o natychmiastowy efekt jojo. Dodatkowo codzienne treningi wykonywane na czczo zaraz po wypiciu kubka czarnej kawy mogą osłabić organizm i spowodować problemy żołądkowe. Dlatego przestrzegamy, że przed zastosowaniem nowych, kontrowersyjnych i niskokalorycznych diet warto poprosić o poradę swojego lekarza lub dietetyka. 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 listopada 2019, 11:52

Nasze propozycje