Poprzedni artykuł: Jak schudnąć z brzucha? 6 prostych kroków Następny artykuł: Zmień codzienne nawyki i chudnij bez wysiłku

Fast food na diecie? Zobacz, co wybrać, a czego unikać!

Fitness, , tagi: dieta, odchudzanie, fast food
Bierzemy pod lupę popularne sieci fast food! Jesteś na diecie? Zobacz, co jest największą pułapką kaloryczną, a co najmniejszym złem w Mc Donald’s, KFC i Burger Kingu!

U każdej, nawet najsilniejszej zawodniczki, która podjęła walkę o utratę kilogramów, przychodzi moment słabości. Spotkanie ze znajomymi, zakupy czy mały głód na mieście w połączeniu z dietą sprawiają, że fast foody kuszą ze zdwojoną siłą. Jeśli już mamy pozwolić sobie na odstępstwo od diety, warto wiedzieć, co wybrać, by nie zaszkodzić za bardzo naszemu odchudzaniu.

fast food

Mc Donald’s

Pierwszy na warsztat bierzemy Mc Donald’s. Po przejrzeniu wartości kalorycznych okazuje się, że McZestaw powiększony z popularną kanapką Big Mac (509kcal), frytkami (448kcal) i Colą (205kcal) to łącznie, bagatela, 1162kcal!

 

Pułapka kaloryczna: dietetyczna sałatka? Tylko z pozoru! Sałatka Kurczak Premium (327kcal) z sosem winegret (184kcal) to istna bomba kaloryczna, która liczy aż 511kcal. Najbardziej kaloryczną „kanapką” jest McWrap Bekon DeLuxe Chrupiący kurczak (596kcal).

 

Mniejsze zło: najmniej kaloryczny jest Hamburger (254kcal), ale już wartość odżywcza popularnego Cheeseburgera jest o 50kcal wyższa. Będąc na diecie, pod rozwagę warto wziąć także Nuggetsy, które w 4 sztukach mają 179kcal. Jeśli zdecydujemy się na sałatkę, uważajmy na sos. Najmniej kaloryczny, poza jogurtowo-koperkowym (29kcal) i czosnkowym (66kcal) jest sos 1000 wysp (84kcal).

 

KFC

Ile kalorii kryją kubełki KFC? Kubełek Classic złożony z 4 sztuk Hot&Spicy Strips (440kcal), 4 sztuk Hot Wings (432kcal), 2 Nóżek Kurczaka Hot&Spicy (500kcal) oraz podwójnych małych frytki (358kcal) to łącznie 1730kcal!

 

Pułapka kaloryczna: wśród kanapek zdecydowanie kaloryczny prym wiedzie Grander Texas, którego wartość odżywcza wynosi aż 807kcal. Na drugim miejscu plasuje się Grander (714kcal). Również w KFC trzeba uważać na sałatki. Sałatka Piccante (318kcal) w połączeniu z najbardziej kalorycznym sosem Piccante (188kcal) da łącznie 506kcal.

 

Mniejsze zło: z popularnych B-Smartów najmniej kaloryczny jest zestaw z Nóżką Kurczaka Kentucky (349kcal), której wartość odżywcza bez frytek to 170kcal. Kawałki kurczaka z serii Hot&Spicy są bardziej kaloryczne niż Kurczak Kentucky, więc warto sięgnąć po te pierwsze. Wśród kanapek najmniej kaloryczny jest Longer (306kcal).

 

Burger King

Jak sprawa kalorii przedstawia się w Burger Kingu? Popularna kanapka w zestawie Double Whopper z frytkami i colą to łącznie 1037kcal! Zwykły Whopper w zestawie niewiele mniej, bo 818kcal. Czego unikać, a co wybrać, by nie przytyć?

 

Pułapka kaloryczna: wpaść na kaloryczną minę można już przy jednej kanapce - Triple Whopper, ważący prawie 500g to porcja energii w wysokości, uwaga!, 1056kcal! Z mniejszych kanapek lepiej unikać Angry Wrapa (528kcal) i Big Kinga (502kcal). Pojedynczy Whopper też nie jest najlepszym kompromisem, gdyż liczy 617kcal.

 

 Mniejsze zło: w przypadku tej sieci zdecydowanie należy ograniczyć rozmiar kanapki i wybrać te mniejsze, np. Chili Burger ważący 112g dostarcza 265kcal, a Whopper Jr - 320kcal w 152g. Z czystym sumieniem możemy za to sięgnąć po sałatki. Najmniej kaloryczna Big Garden Salad ma tylko 26kcal, a sałatka z grillowanym kurczakiem - 151kcal.

Jeśli już musisz zjeść hamburgera czy frytki, to polecam zrobić w domu takiego swojskiego hamburgera czy hot doga. Wybierz chude mięso mielone, wkrój cebulkę, przyprawy, pietruszkę itp., usmaż, odsącz z tłuszczu, dodaj sałatę, ogórka, pomidora, przygotuj sos pomidorowy, czosnkowy, wsadź w bułkę i gotowe. Oczywiście taki domowy hamburger też ma kalorie, ale na pewno będziesz wiedzieć, co jesz.

domciatko

Jak radzicie sobie z takimi zachciankami na diecie?

Zobaczcie także przepis na burgery z kaszy jaglanej oraz domowy fast food.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 15:06

Zobacz także

Nasze propozycje