Poprzedni artykuł: 8 porad, jak ćwiczyć w czasie upałów Następny artykuł: WYZWANIE: 30 dni PLANK

Jak przetrwać dietę w czasie urlopu

Podczas wakacyjnych wyjazdów czyha na nas wiele pokus. Restauracyjne menu, budki z fast foodem, goframi i lodami, wieczorne grillowanie i imprezy z drinkami. Jak się nie dać i wytrzymać w swoich postanowieniach? Sprawdź 7 porad, jak przetrwać dietę na wakacjach!
wakacje lody

1. Nie przestawiaj myślenia

Jeśli do tej pory bardzo starannie przykładasz się do diety i dbasz o to, co jesz, nie przestawaj myśleć o odchudzaniu w tych kategoriach. Najgorsze, co możesz zrobić podczas urlopu, to zmienić myślenie na „są wakacje, mogę sobie pozwolić”. Owszem, można i tak, tylko po wakacjach będziesz o kilka kroków do tyłu w osiągnięciu swojego celu.

2. Klasyka banału, czyli śniadanie

Śniadanie to naprawdę absolutna podstawa, z której nie należy rezygnować. Musi być zdrowe i pożywne, by dostarczyło nam energii na cały dzień. Najlepiej by w jego skład wchodziły produkty pełnoziarniste oraz warzywa i owoce. Jeśli wyjdziesz bez śniadania, za chwilę sięgniesz po jakieś łatwe rozwiązanie w postaci drożdżówki z kawą lub innej kalorycznej przekąski.

wakacje aktywność

3. Spędzaj czas aktywnie

Nic tak nie sprzyja podjadaniu i myśleniu o jedzeniu, jak bezczynność. Jeśli planujesz dłuższe leżenie na plaży, lepiej zjeść coś pożywnego wcześniej. Jeżeli postawisz na aktywny wypoczynek, dawka ruchu na świeżym powietrzu sprawi, że w trakcie nie będziesz miała czasu na jedzenie, a po posiłek sięgniesz dopiero w momencie, gdy naprawdę zgłodniejesz.

4. Dieta na wakacjach - zdradliwe przekąski

Jeśli wybierasz się na zwiedzanie, do plecaka nie zabieraj żadnych kalorycznych przekąsek. Prawdopodobnie i tak skusisz się na zjedzenie czegoś „niedozwolonego” w restauracji lub barze, więc unikaj podjadania między posiłkami. W ramach przekąsek sięgnij po owoce i orzechy, które skutecznie dodadzą energii.

5. Co z alkoholem na diecie?

Alkohol nie jest sprzymierzeńcem odchudzania, więc najlepiej byłoby w ogóle nie ulegać takiej pokusie, ale podczas wakacyjnych wypadów może być trudno. Alkohol sam w sobie jest kaloryczny, a dodatkowo niestety pobudza apetyt.

Zrezygnuj z piwa, przy piciu którego chętnie sięga się po słone przekąski. Dla naszej linii zdecydowanie lepiej ograniczyć się do sączenia drinków z naturalnymi, niedosładzanymi sokami lub postawić na czerwone wino.

dieta na wakacjach

6. Pamiętaj o swoich celach

Nawet w ciągu kilku dni urlopu mogą wrócić kilogramy, o utratę których tak usilnie walczyłaś. Warto? Z pewnością nie! Nawet jeśli w czasie wakacyjnego wyjazdu tego nie czujesz, te goferki jednak odkładają się w najbardziej problematycznych miejscach. Na wadze może się to objawić po dłuższym czasie, więc nie ulegaj złudzeniu i pamiętaj o samokontroli.

7. Nie daj się zwariować!

To w końcu wakacje, a nie obóz przetrwania, więc możesz sobie pozwolić na małe grzeszki. Pamiętaj o zasadach zdrowego odżywiania, od czasu do czasu pozwalając sobie na odstępstwo od diety.

Przecież to są wczasy, upragniony urlop, na który czekaliśmy i mamy katować się dietą? Myślę, że optymalną opcją będzie to, żeby nie przejadać się, nie jeść ryb - jak już ktoś wyżej wspomniał - ociekających tłuszczem czy 2 hamburgerów na kolację. Ale zjedzenie loda, gofra czy ciastka (nawet dwóch ) na podwieczorek nie będzie katastrofą szczególnie dla osób, które preferują aktywny odpoczynek.

Slodkaa

Jak radzicie sobie z dietą w czasie wakacji?

Zobacz także, ile kalorii trzeba spalić, żeby schudnąć 1kg orazdlaczego przytyłaś na wakacjach - 5 powodów.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 07:29

Zobacz także

Nasze propozycje