Poprzedni artykuł: 6 pomysłów na prezent mikołajkowy do 100zł dla fitnesski Następny artykuł: Chodakowska vs. Lewandowska - która Was bardziej motywuje?

6 małych zmian, które pomogą Ci schudnąć w nowym roku!

Fitness, , tagi: dieta, odchudzanie
Na liście postanowień noworocznych masz wpisane „zrzucić kilka kilogramów”? Podpowiadamy kilka małych zmian, które jeśli tylko wprowadzisz w życie, pomogą Ci w walce o wymarzoną sylwetkę!
płaski brzuch

Drobne zmiany i ograniczenia, a czasami po prostu baczniejsze zwrócenie uwagi na z pozoru drobiazgowe kwestie w diecie, stanowią klucz do sukcesu.

Ogranicz cukier, zwłaszcza w śniadaniu

Słodzone płatki z mlekiem to zdecydowanie nie najlepszy pomysł na śniadanie. Ograniczenie cukru – także w kawie czy herbacie – sprawi, że poczujesz się najedzona i nie stracisz szybko energii do działania. Lepiej zatem zrezygnować ze słodkości i węglowodanów prostych na rzecz nabiału, warzyw, mało słodkich owoców i orzechów.

Zostawiaj resztki na talerzu

Nawet, jeśli czujesz, że możesz dokończyć posiłek, pozostaw trochę na talerzu. Pomoże to wyrobić sobie nawyk nieprzejadania się, a także wzmocni silną wolę. W przyszłości, kiedy na talerzu wyląduje za dużo jedzenia, będziesz miała gotowy „mechanizm obronny”, który uchroni Cię przed przejedzeniem się.

Wybieraj trudne w jedzeniu przekąski

Im więcej trudu musisz sobie zadać, żeby coś zjeść, tym mniej tego zjesz. Jeśli sięgasz po orzechy (które oczywiście są bardzo zdrowe, ale także kaloryczne), wybierz te w łupinach. Również rosnąca sterta papierków po cukierkach będzie wyraźnym sygnałem, że najwyższa pora kończyć objadanie. Jedzenie niezapakowanych i łatwo dostępnych przekąsek sprawia, że tracimy kontrolę nad ich ilością.

Wykorzystuj każdą chwilę na ruch

Chodzi nie tylko o tradycyjne uprawianie sportu, które oczywiście warto włączyć w tygodniowy plan, ale także o codzienne czynności. Zamiast komunikacji miejskiej czy samochodu, wybierz spacer. Spędzaj czas aktywnie nawet przy tak prozaicznych czynnościach, jak np. rozmowa przez telefon. Jeśli potrafisz godzinę wisieć na słuchawce, wyjdź w tym czasie na spacer lub przynajmniej chodź po mieszkaniu. To lepsze niż rzucenie się na łóżko. ;)

Rozcieńczaj soki i napoje

W gotowych sokach niestety jest sporo cukru. Jeśli trudno Ci z nich rezygnować, nie musisz tego robić od razu. Żeby zmniejszyć ilość przyswajanego cukru, do porcji soku dolewaj wody. Na początku w stosunku ¾ szklanki soku do ¼ szklanki wody, a potem zmierzaj do odwrócenia tych proporcji, aż do przejścia na picie samej wody.

Przygotowuj większość posiłków samodzielnie

Jedzenie na mieście niesie ze sobą wiele pokus. Jeśli wiesz, że sporo czasu spędzisz poza domem, lepiej przygotuj posiłki samodzielnie. Nawet w kupionej kanapce znajdziesz więcej kalorii, na zawartość których nie masz żadnego wpływu, a co dopiero w fast foodzie czy innych przekąskach chwyconych na szybko ze sklepowej półki. Pojemniczki z własnymi posiłkami rozwiązują ten problem.

Macie już zaplanowane jakieś zmiany w diecie?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 03:32

Zobacz także

Nasze propozycje