Poprzedni artykuł: Trening cardio dla początkujących i zaawansowanych Następny artykuł: Najciekawsze trendy w fitnessie w 2016 roku

Zaskakujący sposób na to, by makaron odchudzał!

Fitness, , tagi: odchudzanie, makaron
Zmniejszenie kaloryczności makaronu bez szkody dla jego smaku wydaje się niemożliwe, a jednak jest na to sprytny sposób! Sprawdźcie jaki!

makaron

Odgrzewanie makaronu sposobem na szczupłą sylwetkę!

Odgrzewasz makaron? To bardzo dobrze! Naukowcy z University of Surrey dowiedli, że pozostawienie makaronu na jakiś czas po ugotowaniu może pomóc w walce o szczuplejszą sylwetkę. Jak to możliwe?

Taki makaron powoduje  mniejsze skoki glukozy we krwi, które są niepożądane szczególnie w trakcie odchudzania. Wahania cukru zostają dzięki temu zniwelowane aż o 50%! Już wystudzony makaron wpływa korzystniej na naszą sylwetkę, a efekt ten zostaje spotęgowany w przypadku odgrzanego dania.

Skrobia oporna na trawienie

Podczas gotowania, studzenia i ponownego podnoszenie temperatury posiłku, skrobia zawarta w makaronie przekształca się w tzw. skrobię oporną na trawienie. Tak zmodyfikowane węglowodany wspomagają proces odchudzania.

Na skutek zachodzących procesów, skrobia oporna na trawienie jest przez nasz organizm w procesie metabolicznym traktowana bardziej jako błonnik niż jako węglowodan. Oto cała tajemnica odchudzających właściwości odgrzewanego makaronu.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 sierpnia 2019, 07:32

Nasze propozycje