Poprzedni artykuł: Odżywka do włosów 12w1 Montibello Następny artykuł: 4 gadżety włosowe, o których nie słyszałaś!

4 sygnały, że Twoje włosy potrzebują podcięcia

Fryzury, , tagi: Fryzury
Do fryzjera chodzisz regularnie co kilka tygodni? Zobacz 4 sygnały świadczące o tym, że Twoje włosy potrzebują podcięcia wcześniej, lub wręcz przeciwnie, możesz przedłużyć czas od ostatniej wizyty u fryzjera!

4 sygnały, że Twoje włosy potrzebują podcięcia:

4 sygnaly ze powinnas podciac wlosy

Plączą się przy czesaniu

Świeżo podcięte końcówki nie zahaczają o grzebień i szczotkę i ułatwiają rozczesywanie. Końcówki, które były nie obcinane zbyt długo, zaczynają utrudniać czesanie – powodują powstawanie niewielkich kołtunów i sprawiają, że grzebień zatrzymuje się na końcach włosów. Jeśli końcówki stawiają opór szczotce, to znaczy, że przeciągnęłyśmy czas od ostatniej wizyty u fryzjera zbyt długo.

Włosy mają nierówną długość

Ten objawy dotyczy osób, których włosy były pocieniowane (szczególnie, gdy cieniowanie było mocne na długości) czy tych zapuszczających grzywkę. Jeśli schodzimy z cieniowania to włosy w pewnym momencie, mimo że rosną w jednym tempie, tracą swoją linię i fryzura traci swój kształt. W przypadku pocieniowanych włosów można obcinać wyłącznie najdłuższą warstwę włosów i zapuszczać najkrótszą – aż do momentu zrównania się wszystkich długości włosów.

Końcówki są rozdwojone

Najbardziej typowy i widoczny objaw zniszczonych, wymagających odświeżenia włosów. Włosy poddawane uszkodzeniom mechanicznym i po prostu upływowi czasu, zaczynają się rozdwajać, łamać, a nawet wykruszać. Już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że końcówki są nieestetycznie rozdwojone i jedynym ratunkiem dla nich jest  ścięcie. W przyszłości warto zabezpieczać końcówki specjalnymi produktami lub chociażby kroplą ulubionego oleju po umyciu, żeby uchronić je przed uszkodzeniami.

Końcówkom brakuje lekkości i jędrności

Końcówki włosów (szczególnie gęstych, niewycieniowanych  - ale nie tylko) po złapaniu między palce powinny być odpowiednio dociążone, ale jednocześnie lekkie i na swój sposób „jędrne”. Przesuszenie końcówek jest widoczne gołym okiem i cała fryzura traci swoją świeżość. Dociążenie końcówek to też świetny pomysł dla cienkich, rzadkich włosów na optycznie zwiększenie ich gęstości.

Włosy ścięte przy pomocy maszynki zdecydowanie mniej mi się niszczą, dlatego jestem ogólnie fanką tego sposobu, jednakże jest dość słabo opisany.

patussia

Polecamy też: 5 nowości do stylizacji włosów, wypadanie włosów - kiery staje się chorobą i sposoby na pielęgnację suchych włosów

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 16:08

Zobacz także

Nasze propozycje