Poprzedni artykuł: Olej lniany - dlaczego warto nim olejować włosy? Następny artykuł: Pomysły na zestawy prezentowe dla włosomaniaczki

5 błędów, które powodują, że włosy się puszą

Masz problem z puszącymi się włosami? Nie potrafisz ustalić, dlaczego tak się dzieje? Poznaj 5 możliwych błędów, które powodują puszenie się włosów!
5 błędów, które powodują, że włosy się puszą

Nieodpowiednie wycieranie włosów

Włosy należy jedynie delikatnie odciskać w ręcznik, a nie trzeć i szarpać, bo trwale uszkodzimy ich delikatną strukturę. Istotny jest też rodzaj materiału, z którego wykonany jest ręcznik – odpadają sztuczne tkaniny – najlepiej, by był bawełniany. Zamiast ręcznika można też użyć bawełnianej koszulki. Polecamy też: ręcznikowanie włosów.

Nieprawidłowe suszenie włosów

Włosy nie lubią suszenia. Oczywiście nie zawsze możemy z tego zrezygnować  - na pewno jednak zauważacie wyraźną różnicę między włosami wysuszonymi suszarką, a tymi, które mogły wyschnąć w naturalny sposób. Dlatego powinnyśmy dążyć do możliwie największego złagodzenia szkód, które może wyrządzić suszarka. Jeśli suszymy włosy regularnie, to warto zainwestować w urządzenie z jonizacją i przyzwyczaić się do suszenia włosów chłodnym strumieniem powietrza.

Brak olejowania włosów

Jeśli pielęgnacja włosów opiera się wyłącznie na oczyszczaniu oraz nakładaniu odżywek i masek, a brakuje w niej olejowania, to włosy mogą być niedostatecznie chronione przez utratą wilgoci i zniszczeniami. Również tymi powstającymi przez mechaniczne uszkodzenia – np. w wyniku ocierania o ubrania czy poszewki od poduszek. Systematyczne olejowanie przynosi doskonałe efekty i stanowi najlepsze zabezpieczenie przed zniszczeniami.

Niewłaściwe czesanie włosów

Wiele szczotek powoduje elektryzowanie i puszenie się włosów. W tym wypadku należy dobrać szczotkę do własnych potrzeb, jednak można założyć, że większość włosów będzie się puszyć pod wpływem czesania szczotką z metalowymi ząbkami lub naturalnym włosiem. Wygładzająco na włosy u większości osób powinna zadziałać kultowa szczotka Tangle Teezer.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 15:58

Zobacz także

Nasze propozycje