Poprzedni artykuł: Te kosmetyki uratują nawet najbardziej zniszczone włosy! Następny artykuł: To miała być najmodniejsza fryzura sezonu. Niestety, wyszło ohydnie!

Rozjaśniasz włosy? Zobacz, jak o nie dbać, żeby nie zrobiły się żółte

Fryzury, , tagi: pielęgnacja włosów, włosy farbowane, AVON, AVON Korekcja koloru, włosy rozjaśniane
Jesteś farbowaną blondynką? Dowiedz się, jak dbać o swoje włosy, aby jak najdłużej zachowały piękny kolor bez żółtego odcienia.

1. Ukierunkowana pielęgnacja

Włosy mają różne wymagania, dlatego bardzo ważne jest, aby produkty do pielęgnacji dostosowywać do ich indywidualnych potrzeb. Jeżeli  jesteś blondynką – wszystko jedno, czy naturalną czy farbowaną – wybieraj kosmetyki przeznaczone do włosów blond. Do naszych najnowszych odkryć należą szampon i odżywka z premierowej linii Korekcja koloru od AVON. Ich stosowanie pomaga zniwelować żółty odcień, wydobywa refleksy i przedłuża intensywność koloru. Kosmetyki Korekcja koloru nawilżają oraz regenerują włosy, dzięki czemu odzyskują one zdrowy blask. Co ważne, w najnowszym katalogu AVON znajdziesz je teraz w bardzo atrakcyjnej cenie! Sprawdź koniecznie.

2. Nawilżanie

Rozjaśnianie osłabia kondycję włosów i bardzo często je przesusza. Dlaczego też, 1-2 w tygodniu po umyciu stosuj maskę regeneracyjną, która wzmocni działanie odżywki. Oprócz tego, w utrzymaniu żywego koloru pomoże ci olejowanie. Zawsze wybieraj olejki naturalne, jak np. arganowy lub jojoba. Zabieg olejowania powtarzaj systematycznie, mniej więcej raz na 7 dni, a twoje włosy odwdzięczą się pięknym wyglądem.

3. Stylizacja na gorąco

Wysoka temperatura jeszcze bardziej wysuszy włosy, które i tak nie są w najlepszym stanie z powodu koloryzacji. Gorącej prostownicy i lokówki unikaj jak… ognia. Jeżeli nie możesz obejść się bez suszarki, zawsze używaj chłodnego strumienia powietrza, który nie jest tak szkodliwy jak nagrzane powietrze.

4. Kosmetyki termoochronne

Powtórzmy to raz jeszcze: Stylizacja na gorąco to najgorsze, co możesz zrobić swoim włosom! Jeśli jednak, z jakiegoś powodu, nie jesteś w stanie z niej zrezygnować, każdorazowo stosuj kosmetyki termoochronne. Produkty te pomagają wzmacniają włosy, chroniąc je przed uszkodzeniami, jakie powoduje właśnie suszenie, prostowanie czy kręcenie. Dodatkowo, m.in. dlatego, że zawierają filtr UV, zabezpieczają włosy przed utratą wilgoci i koloru. Jest to szczególnie ważne teraz, w okresie wiosenno-letnim, kiedy z samego rana wita nas słońce.

materiał sponsorowany

artykuł powstał z udziałem marki AVON

zdjęcie główne: iStock

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje