Poprzedni artykuł: Joanna Liszowska drastycznie zmieniła fryzurę! Zniknął znak rozpoznawc... Następny artykuł: Anna Lewandowska zdecydowała się na odważną koloryzację! Jak wygląda z...

Sekret pięknych włosów Adele? Piosenkarka myje je... raz na dwa miesiące!

Fryzury,
,
, tagi: mycie włosów, Adele
Ciągłe zmiany fryzury, duża ilość lakieru, stylizowanie włosów na gorąco - to wszystko nie poprawia kondycji włosów gwiazd. Niektóre mają dość zaskakujące metody na ich pielęgnację. Najlepszym przykładem jest Adele.

Okazuje się, że znana piosenkarka Adele, znalazła dość kontrowersyjny sposób na poprawę wyglądu wlosów. W rozmowie z amerykańską edycją magazynu "Glamour" wyznała, że aby polepszyć kondycję swoich pasm zdecydowała się na... rezygnację z mycia ich szamponem.

Zobacz także: To bardzo nietypowy szampon... Jednak jego producent sprzedał 12 tys. opakowań w 2 dni

Adele myje włosy co dwa miesiące

Dzięki rzadkiemu myciu włosów, Adele pozwala im odpocząć i się zregenerować. Większość szamponów posiada w składzie mocne substancję myjące – SLS i SLES, które mogą podrażniać wrażliwą skórę głowy. Nie pomyślelibyśmy jednak, że całkowita rezygnacja z mycia włosów może im służyć. Tym bardziej, że Adele jest wielbicielką podniesionych od nasady, wystylizowanych fryzur, które potrzebują wyjątkowego utrwalenia. Czy jej włosy nie są po prostu brudne po takiej ilości lakieru? Patrząc na zdjęcia piosenkarki przestajemy mieć wątpliwości. W końcu piosenkarka zawsze prezentuje się z pięknymi, zadbanymi włosami.

Myje włosy tylko wodą. Szamponu używam raz na dwa miesiące – wyznała w wywiadzie gwiazda.

Jeśli również chcielibyście wypróbować ten urodowy trik, przestrzegamy, by szampon odstawiać stopniowo. Najpierw na rzecz takiego, który nie posiada SLSu, następnie lekkiej odżywki. Skóra głowy musi się przyzwyczaić do zaprzestania oczyszczania jej i unormować wydzielanie serum. Ostrzegamy - kilka tygodni włosy mogą nie wyglądać dobrze. Jednak wiele gwiazd oprócz Adele (np. Lorde czy Jennifer Aniston) zapewnia, że na dłuższą metę rezygnacja z szamponu i mycie włosów samą wodą wpływa na poprawę ich kondycji i mniejsze przetłuszczanie się skóry głowy.

Wytrzymalibyście dłużej niż kilka dni bez mycia włosów?

Zobacz także: Ta kobieta nie umyła włosów od 20 lat!

Zdjęcie: East News

Polecany film


Nasze propozycje