Poprzedni artykuł: Słynna diva się zaniedbała... Paparazzi przyłapali ją ze sporym odrost... Następny artykuł: Jennifer Lopez zrobiła sobie pasemka! Wyglądają jak stary baleyage...

Ta Ukrainka ma włosy długie aż do ziemi. Jej sekret? Myje je... raz na trzy tygodnie

Fryzury, , tagi: długie włosy
Pochodząca z Odessy Alena Krawczenko nie odwiedziła fryzjera od 28 lat. Choć regularnie potyka się o swoje niemal dwumetrowe włosy, uważa je za symbol kobiecości i marzy, żeby córki poszły w jej ślady.

Wiele kobiet wierzy, że atrakcyjny wygląd warunkują tradycyjne atrybuty kobiecości - długie włosy i paznokcie, pełne usta i biust. Niektóre z nich zatracają się w dążeniu do ideału, za bardzo powiększając sobie to i owo, inne przeznaczają bardzo dużo czasu i pieniędzy na pielęgnację swojego "atutu".  Niedawno pokazywaliśmy wam zdjęcia Rosjanki, która wyhodowała mało apetyczne, 12-centymetrowe szpony oraz jej rodaczki, która zapuszczała włosy przez 15 lat. Okazało się jednak, że Daria Gubanowa wcale nie jest rekordzistką, a w Księdze Guinessa zdeklasowałaby ją pewna Ukrainka.

Alena Krawczenko - Ukrainka z prawie dwumetrowymi włosami

Chodzi o Alenę Krawczenko z Odessy, której zapuszczanie włosów zajęło aż... 28 lat. Po raz pierwszy i ostatni fryzjera odwiedziła jako pięciolatka.

Odkąd pamiętam, mama mówiła mi, że kobiece piękno wynika bezpośrednio z jej włosów. Po latach zrozumiałam, że miała rację, i że nie ma na świecie nic piękniejszego niż kobieta z naturalnymi, powiewającymi włosami - tłumaczy Krawczenko w rozmowie z "Daily Mail".

Alena samodzielnie podcina rozdwojone końce i bardzo dba o kondycję włosów. Nie używa suszarki ani prostownicy, a na czasochłonne mycie głowy pozwala sobie tylko... raz na trzy tygodnie. Nie z lenistwa, po prostu wierzy, że kosmetyki szkodzą jej imponującej fryzurze.

Nie myję ich zbyt często, bo uważam, że kosmetyki nie są dla nich dobre, powodują przerzedzanie i hamowanie wzrostu. Lubię naturalne włosy, a naturalne tłuszcze są dla nich najlepsze i pomagają zachować im zdrowy blask - wyjaśnia Ukrainka.

Bardzo długie włosy - atut czy kłopot?

Gdy Krawczenko skończyła 20 lat, jej włosy sięgały do pasa, w dniu 30. urodzin końcówki szurały już po ziemi. Czy dwumetrowa fryzura przeszkadza Alenie w życiu codziennym? Odkąd jej włosy sięgnęły podłogi, Ukrainka zaczęła się o nie potykać. W dodatku kilkuletnie córeczki Krawczenko lubią ciągnąć mamę za włosy. Żeby uniknąć kłopotów, kobieta zaczęła upinać imponujące koki, te jednak są bardzo ciężkie. Rozpuszczanie włosów przynosi jej chwilową ulgę.

Krawczenko podkreśla jednak, że jej nietypowa fryzura ma wiele zalet. Pokochał ją mąż kobiety, Aleksander, a z biegiem lat przydała się także... w karierze zawodowej. Ukrainka prowadzi firmę zajmującą się organizacją imprez dla dzieci, a sama właścicielka uczestniczy w nich w roli "żywej Roszpunki".

Włosy Krawczenko w pełnej krasie obejrzycie w galerii zdjęć powyżej. Podoba wam się taka fryzura?

Zdj. główne: Instagram @alenuwka__

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 kwietnia 2019, 22:11

Zobacz także

Nasze propozycje