Poprzedni artykuł: Nie obcinała włosów przez 20 lat... Zobaczcie, jak wygląda po wizycie... Następny artykuł: Renata Kaczoruk zaszalała z fryzurą! Takich włosów Renulki nie widziel...

Dodaj TO do szamponu, a włosy urosną szybciej, będą gęstsze, a do tego zniknie łupież... Ten trick jest banalnie prosty!

Fryzury, , tagi: włosy, łupież, aspiryna, tricki urodowe
Z pewnością masz ją w swoim domu, ale czy wiedziałaś, że może korzystnie wpłynąć na twoje włosy?

Niektóre tricki urodowe są tak proste, że czasem trudno zrozumieć, czemu wcześniej ich nie stosowałyśmy. Przykładem może być choćby wcieranie soku z cebuli w brwi, by przyspieszyć ich porost. Równie nieskomplikowany jest sposób, w jaki możemy wykorzystać aspirynę, by przyspieszyć porost włosów i przy okazji pozbyć się łupieżu. Tak, właśnie aspirynę!

Ten popularny środek na przeziębienie ma zaskakująco dużo zastosowań w pielęgnacji - choćby w postaci maseczki na rozszerzone pory. Okazuje się, że może zrobić też sporo dobrego dla włosów. Ze względu na obecność w jej składzie kwasu salicylowego, aspiryna pozwala na dokładne oczyszczanie skóry głowy i powierzchni włosów. Poprzez stymulację krążenia krwi zapewnia też lepszy dopływ tlenu do komórek i wzmacnia cebulki włosowe - dzięki temu włosy będą szybciej rosły.

Źródło zdjęcia: Pinterest

Jak to zrobić? Wystarczy dokładnie rozdrobnić 2-3 tabletki aspiryny i wymieszać je z 3 łyżkami szamponu. Po zmoczeniu włosów, aplikujemy uzyskaną miksturę na całej ich długości i zostawiamy na ok. 5 minut. Po upływie tego czasu dokładnie spłukujemy i nakładamy odżywkę. Efekt? Lśniące włosy o zwiększonej objętości a w dalszej perspektywie - likwidacja łupieżu i szybszy przyrost kosmyków!

Najlepiej stosować taką kurację raz w tygodniu - w ten sposób zadbamy o kondycję włosów i przy okazji rozprawimy się z ewentualnym łupieżem. Uwaga: przed pierwszym wykorzystaniem aspiryny warto wykonać test na małym odcinku skóry głowy - w ten sposób wykluczymy ryzyko ew. reakcji alergicznej. 

 Stosujecie aspirynę w pielęgnacji włosów? Co sądzicie o tej metodzie?

Zobacz też: Masz dość siana na głowie? Umyj włosy metodą kubeczkową!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 12:40

Zobacz także

Nasze propozycje