Poprzedni artykuł: Dakota Johnson przefarbowała się na rudo? Chyba wolimy jej stary kolor... Następny artykuł: To nie są peruki! Uwierzycie, że te kobiety gnębiono z powodu ich włos...

To idealna fryzura na cienkie włosy! Dodaje objętości!

Fryzury, , tagi: fryzura na boba
Dla zapracowanych, wiecznie spieszących się i z... cienkimi włosami. Asmetryczny bob to idealna fryzura dla takich kobiet! Dlaczego?

Asymetryczny bob to cięcie, które można bez problemu dopasować do każdego kształtu twarzy i typu urody. Ale zdaniem stylistów fryzur to przede wszystkim idealna fryzura dla kobiet o cienkich włosach. Jeśli natura poskąpiła ci bujnych loków, stylista najprawdopodobniej zaproponuje ci strzyżenie warstwowe. Włosy na wierzchu będą skracane stopniowo, żeby uzyskać wrażenie puszystej fryzury. Cienkie włosy źle wyglądają przy prostej, gładkiej fryzurze z długich włosów - w ten sposób widać, że jest ich niewiele...  Asymetryczny bob nadaje objętości.

Jaką długość boba wybrać?

Ostatnio dość modne są bardzo krótkie fryzury. Gwiazdy chętnie eksperymentują z włosami, o czym świadczy chociażby odważne cięcie Kristen Stewart. Wcześniej również Monika Brodka przeszła naprawdę drastyczną metamorfozę, bo wokalistka ogoliła się na łyso!

W przypadku boba długość włosów zwykle nie sięga dalej niż do ramion. Najkrócej włosy powinny być wycieniowane na linii brody. Końcówki pasm wyglądają najlepiej, gdy są postrzępione. A to dlatego, że wiosną i latem stawiamy raczej na naturalne wykończenie. Ideałem są fale na włosach, które przełamują elegancki charakter boba. Takie strzyżenie jest dość skomplikowane i wymaga sporej wiedzy, a także doświadczenia. W innym wypadku wyjdziemy z salonu fryzjerskiego raczej niezbyt zachwycone.

Dlaczego bob to najlepsza fryzura?

Największym atutem boba jest to, że z łatwością można go przerobić. Wprowadzenie drobnych zmian zapewni nam zupełnie nowy look. Jeśli cięcie jest wykonane prawidłowo, to nie ma mowo marnowaniu cennych minut o poranku na układanie fryzury. Wystarczy umyć włosy, wgnieść w jeszcze mokre pasma produkt do stylizacji fal, a następnie wysuszyć suszarką z odpowiednią nakładką, najlepiej z dyfuzorem. 

Jeśli szukasz inspiracji do asymetrycznego boba, zajrzyj do naszej galerii - znalazłyśmy najciekawsze  fryzury w tym stylu.

Wygraj profesjonalną sesję do magazynu i bony do Zalando.pl o wartości 500 zł!

Tymi kosmetykami stworzysz na włosach fale

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

2 kwietnia 2020, 05:49

Nasze propozycje