Poprzedni artykuł: Roxie Węgiel postawiła na fryzurę w stylu Małgosi Rozenek – Majdan Następny artykuł: Szampon cebulowy - hit na porost włosów

Balejaż – czym się różni od pasemek na włosach?

Fryzury,
,
, tagi: farbowanie włosów, balejaż
Balejaż i pasemka na włosach wykonywane są tą samą techniką koloryzacji, jednak uzyskany efekt jest zupełnie odmienny. Na czym dokładnie polega balejaż i czym się różni od pasemek?

Pasemka a balejaż to dwie najczęściej mylone ze sobą metody koloryzacji włosów. Balejaż przez wiele osób jest uważany za przestarzały i niemodny rodzaj farbowania. Zupełnie niesłusznie. W latach 90 był on bowiem wykonywany na zasadzie kontrastu. Często łączyło się zupełnie różne kolory o odmiennym stopniu kolory, czyli na przykład blond z brązem, czy czarny i bordowy. Nowoczesna forma balejażu zakłada nałożenie na włosy farb w podobnych odcieniach w celu uzyskania trójwymiarowego koloru.

balejaż na włosach

Co to jest balejaż?

Balejaż to farbowanie wszystkich włosów w sposób niejednolity, przy użyciu dwóch lub trzech kolorów. Do ich wykonanie potrzebna jest folia aluminiowa, pędzelek fryzjerski oraz przynajmniej dwa odcienie farb. Kolory w balejażu powinny być dobierane z rozwagą, tak by kontrast między nimi nie był zbyt duży. Ten rodzaj koloryzacji włosów daje najbardziej trójwymiarowy efekt.

Refleksy na włosach zawsze nakładane są w pewnej odległości od nasady, dzięki czemu fryzura zyskuje dodatkową objętość.

Zobacz także:Balayage powraca! Tym razem w ulepszonym wydaniu.

Jaka jest różnica między balejażem a pasemkami na włosach?

Główną różnicą między balejazem a pasemkami jest to, iż balejaż polega na farbowaniu wszystkich włosów, a pasemka na pokrywaniu farbą tylko niektórych pasm. Przy pasemkach część włosów musi pozostać w naturalnym kolorze, a część farbuje się najczęściej na jaśniejszy, rzadziej na ciemniejszy odcień. Oprócz tej różnicy technika nakładania farb jest właściwie tożsama w obu rodzajach farbowania.

Balejaż – dla kogo przeznaczona jest ta metoda?

To niezwykle uniwersalna metoda koloryzacji, która sprawdzi się u każdego. Dobrze wykonany balejaż sprawi, że włosy będą wyglądać na naturalnie rozjaśnione i optycznie będę wydawać się gęstsze. Z tego względy metoda ta polecana jest szczególnie przy włosach cienkich i rzadkich.

Flamboyage – nowa technika w koloryzacji typu balejaż

Do wykonania koloryzacji flamboyage używane są samoprzylepne paski foliowe, które pomagają przy dzieleniu poszczególnych kosmyków. Tego typu farbowania najczęściej używa się przy włosach w odcieniach brązu, które są partiami rozjaśnianie. Dzięki temu uzyskujemy efekt pasemek rozjaśnionych słońcem.

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

30 marca 2020, 21:38

Nasze propozycje