Poprzedni artykuł: Piegi to teraz najgorętszy trend! Przenoszą się ze skóry na... włosy! Następny artykuł: Ed Sheeran przeszedł metamorfozę! O takiej fryzurze marzy niejedna kob...

Zastąpi aż trzy inne kosmetyki i rozwiąże więcej niż trzy problemy. Ten kosmetyk działa cuda!

Okazuje się, że balsamować można nie tylko ciało... Dzięki temu jednemu kosmetykowi możesz całkiem sporo zaoszczędzić!

Okazuje się, że zaledwie jeden kosmetyk potrafi spisać się doskonale nie tylko na jednej płaszczyźnie. Wielofunkcyjność produktów do makijażu czy pielęgnacji nieustannie nas zaskakuje, ale nigdy wcześniej nie słyszałyśmy o tym, by nałożyć balsam do ciała na... włosy! Podobno to pogromca puszących się pasm i działa na włosy tak samo skutecznie, jak na skórę.

Balsamowanie włosów kremem do ciała

Tego typu kosmetyki zaczynają ostatnio wyrastać prawie jak grzyby po deszczu. Nawet jeżeli producent nie zaznacza na opakowaniu, że kosmetyk jest wielofunkcyjny, zawsze da się znaleźć dla niego co najmniej jedno zastosowanie więcej. Rozświetlacze w kremie można stosować zarówno na kości jarzmowe, jak i powiekę. Róż w kremie nada policzkom zdrowego rumieńca (w tej roli sprawdzi się też pomadka), ale podkreśli również usta. Zwykły cień do powiek z kolei warto wykorzystać jako wypełnienie brwi.

Dzięki multifunkcyjnym kosmetykom uda się także zaoszczędzić sporo miejsca w kosmetyczce czy walizce w trakcie podróży. To może być szczególnie przydatne, gdy zabieramy ze sobą cały arsenał nawilżający skórę i włosy. Zamiast balsamu do ciała, odżywki i maski do włosów, spakuj tylko ten pierwszy produkt. Kremowanie czy balsamowanie sprawdza się o wiele lepiej niż nawet olejowanie

Jak działa balsamowanie włosów?

Olejowanie nie zawsze służy cienkim i delikatnym włosom. Przez tego typu domowe zabiegi stają się zwykle płaskie i oklapnięte. Co innego po balsamowaniu. Dlatego ten trik poleca się włosom suchym, łamliwym i zniszczonym oraz włosom cienkim. Balsam możesz nakładać na trzy sposoby:

  • na sucho (przy jednoczesnym wczesywaniu kosmetyku grzebieniem),
  • na mokro (wystarczy przeczesać palcami),
  • oraz jako odżywkę bez spłukiwania. 

Popularny we Francji sposób pielęgnowania włosów sprosta nawet takiemu wyzwaniu, jak zabezpieczenie końcówek przed działaniem ciepła. Należy jednak pamiętać, że balsamu nie należy nakładać regularnie. Niektóre składniki mogą znacząco obciążać włosy i powodować przetłuszczanie ich

Na dowód tego, że balsamowanie włosów jest skuteczne, przedstawiamy wam opinie Wizażanek. Na naszym forum pojawił się wątek - "Balsam do ciała na włosy" - w którym to Wizażanki dzielą się swoimi doświadczeniami na temat tej nietypowej metody pielęgnacji.

Kilka dni temu, gdy zabrakło mi odżywki do włosów, postanowiłam użyć balsamu do ciała z Biedronki. Mam włosy falowane, puszące się. Nie spodziewałam się, że balsam tak dobrze zadziała na moje włosy - mniej się puszyły, stały się gładkie, bardziej uporządkowane, miękkie - pisze pamietajcieoogrodach.

Avasss natomiast pisze, że kiedyś używała kremu do rąk przed prostowaniem i jej włosy były po tym ultralśniące. Nam ten sposób wcale nie wydaje się taki dziwny i odrealniony, więc chętnie przetestujemy go na swoich włosach :).

Zdjęcia: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 czerwca 2019, 16:52

Nasze propozycje