Poprzedni artykuł: Pippa Middleton już tak nie wygląda - przeszła niezwykłą metamorfozę! Następny artykuł: Wow! Natalia Siwiec ścięła i przefarbowała włosy - to jej najlepsza fr...

Bibułki matujące... do włosów! Wyrasta konkurencja dla suchych szamponów?

Dotychczas stosowałyśmy je na skórze twarzy, ale ich funkcjonalność wciąż ewoluuje - czy pokochamy bibułki matujące do włosów?

Bibułki matujące do włosów? Dlaczego nie! Być może niektóre z was miały już okazję używać w ten sposób papierków przeznaczonych do matowienia skóry twarzy. Jednak tym razem chodzi o odrębny typ produktów, których zastosowanie nie ogranicza się tylko do pochłaniania nadmiaru sebum.

Bibułki matujące i chusteczki odświeżające do włosów

Odstające włoski, które uparcie sterczą na czubku głowy to zmora niejednej kobiety. W świetle nadchodzącej jesieni i zimy ten problem za chwilę stanie się aż nadto aktualny - nie da się ukryć, że czapki i inne nakrycia głowy bardzo często go pogłębiają. Amerykańska marka Nunzio Saviano przygotowała interesujące rozwiązanie - mowa o Anti Freez Sheets, czyli specjalnych bibułkach pozwalających błyskawicznie wygładzić fryzurę.

Jak to możliwe? Papierki są nasączone m.in. olejem kokosowym, który nawilża suche pasma i jednocześnie pozwala je ujarzmić tak, by nie sterczały na wszystkie strony. Jedno opakowanie (cena to 18$ - ok. 65 zł) zawiera 15 poręcznych bibułek, których można dyskretnie używać bez względu na okoliczności. Sprytne, prawda?

No dobrze, a co z problemem włosów przetłuszczających się u nasady? Tutaj również pomogą bibułki, ale w wersji typowo matującej - ta sama marka ma w swojej ofercie Dry Shampoo Blotting Sheets (24$ - ok. 85 zł), które pochłaniają nadmiar sebum zgromadzony w okolicach skalpu. Podobny cel mają chusteczki odświeżające, które znajdziemy m.in. w ofercie koreańskich marek A'PIEU i Nature Republic - wystarczy przetrzeć nimi np. grzywkę lub włosy u nasady, by zostały odświeżone i przestały się sklejać.

Choć tego typu produktów na razie próżno szukać w polskich drogeriach, mamy nadzieję, że z czasem się to zmieni. Bibułki i chusteczki do włosów to bez wątpienia ciekawa alternatywa dla kobiet, które z różnych powodów nie przepadają lub mają problemy z używaniem suchego szamponu. I ta wygoda stosowania :)

Zobacz też: Pippa Middleton zmieniła fryzurę - zobaczcie, jak teraz wygląda!

Dołącz do Klubu Recenzentki i jako pierwsza testuj kosmetyczne nowości!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Zapisz

Polecamy wysoko oceniane suche szampony z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:03

Zobacz także

Nasze propozycje