Poprzedni artykuł: Razem spełnimy Twoje blond marzenie Następny artykuł: Siwe włosy i odrosty to już nie problem - zamalujesz je… korektorem!

Celebrytki rozjaśniają fryzury. Jasny blond znów na topie?

Chociaż koloryści przewidują, że tego lata na topie będzie przede wszystkim naturalność, niektóre celebrytki niewiele sobie z tego robią. Na czerwonym dywanie zaobserwowano nowy mikrotrend: tleniony blond.

Kiedy tylko robi się cieplej, mamy ochotę zrobić coś z włosami: skrócić, zmienić ich kolor czy wypróbować nowe upięcia. Zwykle jesteśmy wtedy znacznie odważniejsze, przynajmniej w porównaniu z jesienią czy zimą. Tym bardziej może spodobać nam się nowy trend, czyli mocno rozjaśnione włosy.

Wszystko zaczęło się od Jennifer Lawrence, która jesienią ubiegłego roku rozjaśniła swoją skróconą fryzurę. W tym roku podobne fryzury zafundowały sobie Kristen Stewart oraz Taylor Swift. Z jasnego blondu słynie też Gwen Stefani, która podczas ostatniej imprezy Wango Tango zestawiła je z ciemnymi doczepami.

Czytaj też:  Plażowe fale na krótkich włosach. Gwiazdorskie inspiracje

Wiele wskazuje na to, że latem tego roku platynowy blond wróci do łask. Taki trend przewiduje m.in. angielski fryzjer Lee Stafford, który ostrzega jednak, by nie rozjaśniać włosów w domowych warunkach. Jak twierdzi, samodzielne utlenianie włosów to przepis na katastrofę. W pierwszej kolejności zastanówmy się, czy kondycja naszych włosów jest wystarczająca – ich rozjaśnianie może je zbytnio obciążyć.

Kiedy już zdecydujemy się na drastyczną metamorfozę fryzjerską, umówmy się na wizytę u kolorysty. Nie zapominajmy jednak, że rozjaśnianie włosów nie zawsze daje pożądany efekt. Przykładowo, jeśli mamy rude włosy, o tlenionym blondzie możemy pomarzyć.

Czytaj też:  Najgorętsze fryzury 2016 roku: bob

Przy tlenionym blondzie trzeba wziąć pod uwagę także fakt, że odrosty będą szybko widoczne, zapewne niebawem konieczna będzie więc kolejna koloryzacja. Niekiedy problematyczne jest również żółknięcie włosów. Z opresji mogą nas na szczęście wybawić zapobiegające temu kosmetyki z fioletowym pigmentem.

Zdecydowałybyście się na tleniony blond? A może już miałyście kiedyś rozjaśniane włosy? Co myślicie o nowym mikrotrendzie?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 00:07

Zobacz także

Nasze propozycje