Poprzedni artykuł: Schauma Fito-kofeina - szampony i odżywki z pobudzającą kofeiną Następny artykuł: Syoss Glossing - linia nabłyszczająca włosy

Przeciwłupieżowe szampony Clear - dla kobiet i mężczyzn

Marka Clear to 2 specjalistyczne linie szamponów przeciwłupieżowych: dla kobiet i dla mężczyzn. Szampony Clear zwalczają 3 główne problemy skóry głowy: łupież, swędzenie, przesuszenie skóry głowy.
szampon clear

Swoje wyjątkowe działanie szampony Clear zawdzięczają połączeniu skutecznego działania przeciwłupieżowego z indywidualną pielęgnacją skóry głowy i włosów. Taki synergiczny efekt zapewniają:

  • pirytionian cynku – aktywna substancja mająca działanie bakteriostatyczne i przeciwgrzybiczne. Zwalcza łupież, eliminując drożdżaki Malassezia i przywracając skórze głowy jej naturalną równowagę. Dzięki zastosowaniu w formule Clear specjalnych substancji lepiej osadza się na skórze, dzięki czemu działa na niej dłużej nawet po zmyciu szamponu);
  • NUTRIUM 10  i PRO NUTRIUM 10 – kombinacja 10 składników nawilżających i odżywczych, które pielęgnują skórę głowy oraz włosy. Olej słonecznikowy, witaminy E, B6 i C oraz cynk pomagają odżywić skórę głowy, podczas gdy lizyna (aminokwas) i pantenol pielęgnują włókna włosów. Dokładny skład kompozycji różni się w zależności od tego, czy jest to szampon z linii damskiej, czy męskiej. 

Męska skóra głowy ma słabszą barierę naskórkową, dlatego poziom wzmacniającego barierę olejku ze słonecznika jest 3 x wyższy w szamponach męskich, niż w damskich. Kobieca skóra głowy i włosy potrzebują więcej nawilżenia, dlatego poziom pantenolu w szamponach damskich (NUTRIUM10) jest 2x wyższy, niż w męskich.

Cena przeciwłupieżowych szamponów Clear: ok 11zł/200ml; ok. 16zł/400ml.

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 sierpnia 2019, 14:09

Nasze propozycje