Poprzedni artykuł: Doda znowu zmieniła kolor włosów! Już zrezygnowała z powrotu do natura... Następny artykuł: Najmodniejsza fryzura na wiosnę 2019 r. jest bardzo kontrowersyjna. Bę...

Już nie keratynowe prostowanie! Puszące się włosy pożegnacie dzięki... Brazilian Blowout

Zniszczone rozjaśnianiem włosy, uwrażliwione i tak kruche, że ciągle wypadają, odżyją dzięki zabiegowi Brazilian Blowout. Sprawdźcie, jak on działa.

Na pewno niejednokrotnie zachwycałyście się połyskującymi włosami. My widujemy je niemal codziennie chociażby na Instagramie i do tej pory zachodziłyśmy w głowę, jak to jest możliwe? Teraz już wiemy i musimy przyznać, że ta metoda świetnie zadziała przede wszystkim na włosach zniszczonych, puszących się oraz oczywiście pozbawionych blasku

Brazilian Blowout - zabieg na puszące się włosy

Nazwa Brazilian Blowout jest dość myląca. Bo wcale nie chodzi tutaj o nadanie maksymalnej objętości włosom (chociaż ta będzie bardzo modna w 2019 roku), ale o wygładzenie ich. Można więc spokojnie powiedzieć, że to brazylijskie prostowanie włosów

Istnieje kilka metod, które przyniosłyby taki sam efekt, jak Brazilian Blowout - na przykład laminowanie pasm galaretką spożywczą. Ale zanim zdecydujecie się podjąć decyzję o tym, aby wasz stylista naprawił wasze włosy sprawdźcie, czym jest brazylijskie prostowanie włosów, jak działa i jakie korzyści może przynieść.

Co to jest Brazilian Blowout?

Brazilian Blowout polega na zastosowaniu bogatego w białko roztworu do wygładzenia pasm włosów i wyprostowania ich bez powodowania uszkodzeń - nawet tych minimalnych. Podczas zabiegu płynna keratyna i konserwujący aminokwas są nakładane na włosy, a następnie stosuje się prostownicę w celu wyprostowania każdego pasma do perfekcji. Aminokwas przyczepia się do włosów wypełniając każdy ubytek, pozostawiając włosy gładsze i lśniące niż kiedykolwiek wcześniej. 

Zabieg narodził się, jak sama nazwa wskazuje, w Brazylii i od tego czasu wiele osób przetestowało jego działanie. Ogranicza puszenie, kręcenie i falowanie się włosów, ale również uszczelnia kosmyki oraz otacza je zewnętrzną zbroją, która pozostaje niewzruszona na działanie czynników zewnętrznych. Efekt utrzymuje się do trzech miesięcy.

Jak wygląda sam zabieg?

  • Najpierw włosy myje się szamponem, a następnie dodaje się do tej kąpieli roztwór aminokwasowo-białkowy.
  • Suszarką uszczelnia się roztwór aminokwasowo-białkowy na włosach.
  • Następnie stylista używa prostownicy do całkowitego zamknięcia roztworu w pasmach.
  • Potem włosy są ponownie myte, aby usunąć resztki produktu. Stosuje się głęboko odżywiającą maskę do włosów, po czym włosy są ponownie suszone. 
  • Powtarza się prostowanie, jeśli się na to zgadzamy.

Brazilian Blowout vs. keratynowe prostowanie włosów

Kiedy natrafiłyśmy na ten temat, pomyślałyśmy sobie: Hej, to przecież to samo, co keratynowe prostowanie włosów. Otóż nie. Wyobraźcie sobie, że to jednak dwa różne zabiegi. Dają jedynie podobny efekt na włosach i jest kilka rzeczy, które różnią je od siebie. Warto je znać.

Brazilian blowout jest półtrwałym zabiegiem, który eliminuje puszenie się i jest dostosowany do włosów delikatnych oraz do tych średnio-kręcących się. Po brazylijskim prostowaniu możecie osiągnąć kilka efektów (w zależności od rodzaju włosów), jednak nigdy nie ujmiecie swojej fryzurze naturalnej objętości, a pasma możecie wiązać w kucyk i zaplatać w warkocz natychmiast po wyjściu z salonu.

W przypadku keratynowego prostowania nie wolno tego robić do 72 h po zabiegu. Poza tym traci się w tym przypadku objętość włosów, ponieważ zabieg dyscyplinuje pasma aż za bardzo. Dlatego jest wręcz niewskazane wykonywanie go na bardzo cienkich włosach. Stosuje się go za to do wyprostowania bardzo kręconych lub mocno falowanych włosów, dzięki czemu stają się idealnie proste i również wolne od puszenia.

Zdjęcie główne: Instagram.com/brazilianblowout

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 04:49

Zobacz także

Nasze propozycje