Poprzedni artykuł: Co mówi o Tobie rodzaj kucyka, który nosisz? Następny artykuł: Jaką fryzurę wybrać na ślub?

Co zrobić, aby obudzić się z doskonałą fryzurą?

Nie lubisz marnować cennego czasu na układanie fryzury, a sama myśl o wcześniejszym wstaniu z łóżka tylko po to, aby umyć i wystylizować włosy napawa ciebie strachem? Zrób wszystko wieczorem i ciesz się dłuższym snem. Bez obaw, jeśli dobrze o to zadbasz, rano możesz obudzić się ze świetną fryzurą.

Która z nas nie lubi po przebudzeniu wyglądać jak prawdziwa bogini? Jeżeli chodzi o makijaż, może być ciężko. Choćbyśmy wieczorem poszły spać w doskonałym make-upie, rano będziemy wyglądać zgoła inaczej. Co innego fryzura. Tu się okazuje, że sekret perfekcyjnej fryzury z samego rana tkwi w szczegółach. Po pierwsze, aby całe nasze wieczorne starania nie poszły na marne, zrezygnujmy z elastycznych, przyciasnych gumek, a bawełniane poszewki na poduszki wymieńmy na jedwabne, ewentualnie satynowe. W ten sposób obniżymy ryzyko tarcia i uszkodzeń włókna włosów.

Noc to wbrew pozorom całkiem niezły moment na stylizację. Przykładowo, jeśli chciałabyś kolejny dzień przywitać w pięknych lokach lub falach, zapleć włosy w warkocz. O ile preferujesz niewymuszoną fryzurę, możesz też wysuszyć włosy przed pójściem spać i lekko je zmierzwić rękoma. Jeśli lubisz jednak proste włosy, a chciałabyś uniknąć używania prostownicy z samego rana, zwiąż je w wysoki kucyk i owiń w jedwabną wstążkę.

Zobacz także:  Jak przebiega koloryzacja włosów techniką flamboyage? 

Aby móc cieszyć się fryzurą o dużej objętości, wieczorem zrezygnujmy z odżywek bez spłukiwania. Śmiało możemy zastąpić je produktem w sprayu do rozpylania na osuszone ręcznikiem włosy. Po skręceniu włosów w kok rano powinnyśmy obudzić się w pełnej i na dodatek wysuszonej fryzurze.

Oczywiście wszystkie porady na nic się zdadzą, jeśli z samego rana sięgniemy po szczotkę. W ten sposób zniweczymy wcześniejsze starania. O ile to konieczne, przeczeszmy włosy palcami. To powinno wystarczyć, by pozbyć się wyraźnie splątanych kosmyków.

Sprawdź także:  Co mówi o Tobie rodzaj kucyka, który nosisz?

Sprawdź odżywki do włosów do 20 zł

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2020, 15:14

Nasze propozycje