Poprzedni artykuł: Chcesz optycznie nadać włosom objętości? Wypróbuj koloryzację w stylu... Następny artykuł: Doda znów zmieniła fryzurę! Artystka mocno skróciła włosy. Dobry pomys...

Tego jeszcze nie było! Coca Cola nadaje się do... pielęgnacji włosów?

Fryzury,
,
, tagi: pielęgnacja włosów, kręcenie włosów
Ten napój kojarzy Wam się z czerwonymi ciężarówkami, dodatkiem do drinków, albo seansami w kinie? Zobaczcie, jak może się przyczynić do pielęgnacji włosów.

Wiele się mówi o tym, że coca cola ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim zawiera dużo cukru, który niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Z drugiej jednak strony posiada składniki, które mogą pozytywnie działać na... nasze włosy! Do korzystania z niej przyznała się bowiem m.in. Suki Whaterhouse, która mówi, że po myciu włosów nie jest zadowolona z ich wyglądu, ponieważ wydają się cienkie i bez życia, a po zastosowaniu Coca Coli uzyskuje efekt jakby właśnie przeszła przez Amazonię. Wiele osób o różnych teksturach włosów postanowiło pójść w jej ślady. 

Zobaczcie także:  Chcesz optycznie nadać włosom objętości? Wypróbuj koloryzację w stylu baby lights

Ten popularny napój zawiera kwas ortofosforowy, który sprawia, że łuski włosów zamykają się, co skutkuje lśniącym wyglądem i ich niebywałą gładkością. Na dodatek nie są one sklejone ani sztywne i nabierają naturalnego, falistego kształtu. Coca Colę na włosy można stosować w połączeniu z wodą, lub samodzielnie. Moczy się w niej włosy, lub spryskuje atomizerem i zmywa po około 15 minutach szamponem. 

Ten napój wydaje się też dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które marzą o osiągnięciu efektu "plażowego looku". Ten sposób przetestowała jedna z blogerek. Zobaczcie efekty.

Fryzjerzy jednak przestrzegają przed stosowaniem tego sposobu na dłuższą metę. Coca cola może niekorzystnie działać na skórę głowy podrażniając ją, a należy pamiętać, że mieszki włosowe są delikatne. Jest to więc raczej wyjście w sytuacji awaryjnej ;).

Czy któraś z Was już testowała ten sposób? 

Zobaczcie także:  Tych koloryzacji powinnaś unikać. One dodadzą Ci nawet kilka lat

zdjęcia: iStock

Oto polecane odżywki do włosów

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 20:20

Zobacz także

Nasze propozycje