Poprzedni artykuł: Metamorfoza Małgorzaty Kożuchowskiej! Już nie jest blondynką? Następny artykuł: Trik na maksymalne odbicie włosów u nasady - wystarczy, że dodasz TO d...

Znudziło ci się tradycyjne ombre? Wypróbuj koloryzację color melting!

To jedna z bardziej efektownych koloryzacji, która ma coraz więcej zwolenniczek - czy na dobre zastąpi ombre?

Gradientowe koloryzacje niezmiennie pozostają w modzie. Jeszcze kilka lat temu szalałyśmy za ombre, trochę później pojawiła się jego delikatniejsza wersja w postaci sombre. Jednak od pewnego czasu na ulicach coraz częściej króluje tzw. color melting - na czym polega i dlaczego uważamy, że zasługuje na specjalną uwagę?
Zobacz także: Oleje do włosów - który wybrać?

Color melting - następca ombre i sombre?

Farbowanie techniką color melting można określić jako rodzaj wariacji na temat ombre i klasycznego balejażu. Jej istota zasadza się na koloryzacji szerokich pasm włosów za pomocą kilku odcieni tak, by uzyskać jak najsubtelniejszy efekt przejścia. W przeciwieństwie do ombre, zmiana tonacji nie następuje w kierunku od nasady do końcówek, ale pojawia się sekwencyjnie na całej długości włosów. Trzeba zaznaczyć, że jest przy tym bardzo delikatna - im mniej widać "granice" poszczególnych odcieni, tym lepiej.

Brzmi skomplikowanie, ale rezultat dobrze wykonanego color melting jest naprawdę godny uwagi - ten typ farbowania pozwala stworzyć głębię i wrażenie większej objętości włosów. Delikatne mieszanie się odcieni sprawia, że pasma wydają się lśnić i mienić przy każdym ruchu. Jednocześnie fryzura prezentuje się bardzo naturalnie i stylowo.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie różne wersje koloryzacji color melting - co sądzicie o tym trendzie?

Zobacz też: Marcelina Zawadzka w czarnych, krótkich włosach - co za zmiana!

Dołącz do Klubu Recenzentki i jako pierwsza testuj kosmetyczne nowości!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy wysoko oceniane produkty do pielęgnacji farbowanych włosów z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 stycznia 2020, 01:04

Nasze propozycje