Poprzedni artykuł: Top 5 z KWC: najlepsze akcesoria do długich włosów Następny artykuł: 3w1, czyli pomysł na oryginalny kucyk

6 rzeczy, których fryzjerzy zabraniają nakładać na włosy

Fryzury,
,
, tagi: pielęgnacja włosów, koloryzacja włosów, włosomaniaczki
Jeśli jesteście zainteresowane pielęgnacją włosów i wszelkimi zabiegami, którym są one poddawane – koniecznie to zobaczcie!

Kiedy byłam młodsza, uwielbiałam korzystać z faktu, iż moja mama jest fryzjerką. Dlatego też średnio co tydzień wpadałam na nowy pomysł, co ciekawego zrobić ze swoimi włosami (pomijając olśnienia dotyczące chęci posiadania dziesiątek kolczyków w różnych miejscach).

Nie dawałam swojej mamie spokoju, męczyłam ją, ile się dało, swoimi jakże kreatywnymi pomysłami na fryzurę. Jaką odpowiedź najczęściej otrzymywałam? „Nie dziecko, zapomnij, wypadną ci później wszystkie włosy i nie odrosną”. I jak myślicie, posłuchałam się jej? Oczywiście, że nie. Przewidywalne jest również to, że moje wybryki skończyły się katastrofą na głowie i późniejszym lamentem „a mogłam posłuchać mamy…”.

Chcecie wiedzieć przed czym fryzjerzy chcą przestrzegać włosy? Proszę bardzo!

1. Czarna farba

Barwniki używane w czarnej farbie są najsilniejsze i najostrzejsze dla włosów. Są najtrudniejsze do usunięcia z włosów. Konieczne są do tego liczne zabiegi rozjaśniające. Fryzjerzy zamiast czarnej farby zalecają ciemny brąz.

2. Mocne szampony i rezygnacja z odżywki do włosów

Efekty stosowania wyłącznie mocnych szamponów nie przyjdą nadzwyczajnie szybko, lecz z całą pewnością w końcu nastąpią. Po takim traktowaniu włosów staną się one słabe, zniszczone i matowe. A przecież żadna z nas tego nie chce!

3. Glikol propylenowy

Jest to bardzo popularny pochłaniacz wilgoci, który ma uczynić włosy gładkimi i zapobiec ich puszeniu się. Mimo wszystko widząc go w składzie jakiegoś produktu, postaraj się poszukać  takiego, który posiada w składzie naturalne pochłaniacze wilgoci. Glikol propylenowy może doprowadzić do silnego podrażnienia skóry.

4. Siarczany

Gdy widzisz je w składzie produktu – odłóż! Pozbawiają one skórę głowy i włosy nawilżenia, które jest niezbędne oraz wypłukują kolor. Szukajcie raczej produktów zawierających łagodny, biodegradowalny glukozyd decylowy.

5. Olejki na skórę głowy

Traktowanie skóry głowy kosmetykami na bazie olejów kończyć się będzie najczęściej przetłuszczającymi się włosami, blaknięciem koloru i ich łamaniem się. Jeśli lubicie pielęgnacje olejkami – nakładajcie je jedynie na końcówki!

6. Alkohol

Są oczywiście okazje, gdzie idealna fryzura nie obędzie się bez użycia lakieru do włosów. Należy jednak pamiętać, aby produkty zawierające alkohol stosować jak najrzadziej, gdyż wysusza on włosy, sprawia, że kruszą się i stają się matowe.

A Wy? Jakie produkty do włosów omijacie szerokim łukiem? Koniecznie dajcie znać!

Zobaczcie także: 5 rzeczy, które doprowadzają do szału... fryzjerów!

Poznajcie najlepsze odżywki do włosów w rankingu KWC

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 19:51

Zobacz także

Nasze propozycje