Poprzedni artykuł: Ta grzywka robi furorę na Pintereście! Sprawdź, czy będzie Ci pasować Następny artykuł: Dove Youthful Vitality – głębokie odżywienie + podwojona objętość

Czy suchy szampon może zaszkodzić włosom?

Fryzury, , tagi: suchy szampon
Jest wybawieniem dla zapracowanych kobiet. Ale czy suchy szampon naprawdę może zastąpić mycie włosów?

Kobieta pielęgnuje włosy

Suche szampony zmieniły nasze życie. Są ratunkiem, gdy rano nie zdążysz umyć włosów lub gdy chcesz je odświeżyć wieczorem. Pojawiły się nawet opinie (i to nie byle gdzie, bo w opiniotwórczym „The New York Times"), że zwykłego szamponu należy używać raz, góra dwa razy w tygodniu. Czy w pozostałe dni można się wtedy ratować suchym szamponem?

Nie! Trycholodzy i fryzjerzy podkreślają, że suchy szampon powinien być tylko ratunkiem, gdy nie jesteśmy w stanie umyć włosów. I przestrzegają - zbyt rzadkie mycie włosów może je zniszczyć.

I choć jesteśmy fankami suchych szamponów (zobacz suche szampony, które najbardziej cenią wizażanki), to przemawiają do nas ich argumenty. – Czysta skóra głowy to zdrowe włosy - podkreśla Elizabeth Cunnane Phillips, trycholog z kliniki Philip Kingsley w Nowym Jorku.  – Włosy zasługują na równie częstą pielęgnację jak twarz. Badania wskazują, że długie przerwy w myciu włosów prowadzą do problemów ze skórą głowy, a nawet do utraty włosów.

Oczywiście to, jak często myjesz włosy jest uzależnione od rodzaju włosów i trybu życia. Jeśli masz suche, zniszczone włosy, codzienne mycie i suszenie może pogorszyć ich stan (wtedy myj je np. co drugi dzień). Gdy jesteś fanką siłowni czy fitnessu, myj włosy po każdym treningu.

Specjaliści podkreślają, że suchy szampon w żadnym wypadku nie może zastąpić klasycznego szamponu. Stosuj go okazjonalne, nawet gdy masz przetłuszczające się włosy.  - Suchy szampon zawiera na ogół skrobię kukurydzianą lub ryżową, których zadaniem jest pochłanianie nadmiaru zalegającego na włosach sebum - tłumaczy  Elizabeth Cunnane Phillips. - Tymczasem skrobia zatyka pory i jeśli skóra głowy nie jest z niej regularnie czyszczona, jest w gorszej kondycji. Poza tym suchy szampon wchłania nadmiar sebum, ale go nie likwiduje. A nadmiar sebum, który gromadzi się na skórze zatyka mieszki włosowe i hamuje wzrost włosów

Blogerka anwen zdradziła kiedyś swój patent na stosowanie suchego szamponu - stosuje go od razu po myciu na jeszcze świeże włosy. Dzięki temu nie myje ich przez kolejne 3-4 dni, bo skóra głowy się nie przetłuszcza. Ale też podkreślała, że nie można tego triku robić po każdym myciu.

Dobry suchy szampon, gdy zaśpisz rano do pracy? Jak najbardziej! Ale nie może on zastępować mycia włosów!

Zdjęcia: iStock

Suche szampony, które polecamy

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 04:09

Zobacz także

Nasze propozycje